На Харківщині анонсують високий урожай озимих

У Харківській області понад 86% посівів озимих в області - в доброму та задовільному стані

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, про це під час брифінгу сьогодні, 8 лютого, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр.

За його інформацією, під урожай 2019 року посіяно 547,8 тис. га озимих зернових культур, що на 3,3% більше, ніж у 2017 році. У тому числі посіяно 517,3 тис. га озимої пшениці. Сходи є на всіх засіяних площах.

"Умови перезимівлі озимих культур по області переважно складаються задовільно. Снігу в цьому році досить, покрив - від 15 до 45 см. Температурний режим був і зберігається нормальним. Складаються дуже сприятливі умови для того, щоб рослини перебували в стані зимового спокою, - зазначив Нездюр. - Дослідження показують, що рослини знаходяться у прекрасному стані, запас вуглеводів відповідає на 100%. Якщо погодні умови сприятимуть і комплекс агроробіт буде проведено правильно, на нас чекає непоганий урожай".

Нездюр також зазначив, що стан озимих культур набагато кращий у порівнянні з минулим роком. Агрономічними службами районів спільно з представниками центру наукового забезпечення постійно проводиться моніторинг стану посівів озимих культур.

На сьогодні в хорошому стані перебуває 37,1% (202,4 тис. га) площі посівів озимих культур, у задовільному - 49,6% (270,7 тис. га), слабкі та зріджені - 13,3% (72,4 тис. га).

Завдяки сприятливим умовам цього року, вологозабезпеченню, рослини мають всі передумови для успішного розвитку, особливо на площах, де азотні добрива були внесені вчасно.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові та області правоохоронці розшукали двох дітей, які пішли з дому та зникли.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook