На 2019 та два наступні роки ми взяли за пріоритет соціально-гуманітарну сферу, - Світлична

У Красноградському районі 12 родин переселенців отримали квартири

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

За даними ОДА, з умовами проживання новоселів з числа внутрішньо переміщених осіб ознайомилася голова обладміністрації Юлія Світлична.

Двоповерхову будівлю в селищі Дослідне, де тепер розміщується соціальне житло для переселенців зі сходу країни, реконструювали коштом уряду Німеччини (за проектом допомоги ВПО "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури"). Будівлю повністю реконструювали, замінивши дах, вікна, двері та комунікації й провівши ремонт у майбутніх житлових приміщеннях. Зараз тут розміщуються чотири двокімнатні квартири та вісім однокімнатних.

"Усього по області зараз шість об’єктів перебувають у реконструкції завдяки підтримці міжнародних партнерів, у тому числі й за програмою Уряду Німеччини. Уже три об’єкти здані, ще три перебувають у реконструкції, щоб якомога більше людей змогли безкоштовно отримати житло", - сказала керівник області.

Також Світлична відвідала місцевий відділ Головного управління ДСНС України в Харківській області. "Надзвичайно приємно сьогодні констатувати, що держава нарешті починає підтримувати своїх героїв, своїх рятівників. Ви маєте за останній рік поповнення автомобільної техніки – і силами району, й силами держави. Це надзвичайно важливо, коли всі об’єднуються для того, щоб підтримувати вашу професійну діяльність", - наголосила вона.

За останній рік Красноградський районний відділ ДСНС отримав два нових пожежних автомобілі. "Завдяки районній та обласній адміністраціям торік було придбано новий автомобіль на базі МАЗ, він може перевозити 9 тонн води (до цього в нас були тільки ЗІЛи, ємністю кожен по 2,5 тонни). Цього року державою нам було дано ще один автомобіль, - розповів начальник Красноградського районного відділу ДСНС Костянтин Мудрий. - За часи незалежності це перші 2 одиниці сучасної техніки, які підсилили наш підрозділ".

 

Крім того, у Краснограді Світлична відвідала перший спортивний турнір, що відбувся в новому фізкультурно-оздоровчому комплексі.

Красноградський фізкультурно-оздоровчий комплекс став найбільшим з усіх, що побудовані на Харківщині. Будівля має 63 метри в довжину, 24 в ширину та висоту купола 15 метрів. У комплексі працюють секції футболу, баскетболу, спортивних танців, карате, важкої та легкої атлетики. Кількість відділень розширюватиметься - так, для ФОКу вже придбали обладнання для боксу та волейболу.

"Ми комплексно підтримуємо спорт у Харківській області та намагаємося зробити все для того, щоб у дітей були умови для занять спортом. Подібний спортивний комплекс тиждень тому було відкрито й у Золочівському районі. Сьогодні ми розпочинаємо будівництво ще трьох новеньких ФОКів (у Дергачівському, Краснокутському та Чугуївському районах) та будемо робити все для того, щоб у кожному з 27-ми районів Харківської області були такі гарні та сучасні умови", - повідомила голова ОДА.

Світлична також передала керівництву ФОКу сертифікат на нове медичне обладнання для закладу.

Також Світлична ознайомилася із ходом капітальних ремонтних робіт у Красноградській ЦРЛ.

"Красноградську лікарню ми почали реконструювати ще кілька років тому. І охопили ремонтами комплексно три будівлі. Уже утеплені фасади та замінені вікна. Будемо й у подальшому робити все, щоб у палатах було тепло, а лікарня отримувала нове обладнання. До цього долучаємо державні, обласні та районні кошти", - відзначила Світлична.

За кілька останніх років у Красноградській ЦРЛ капітально відремонтували харчоблок, утеплили терапевтичний, хірургічний та поліклінічний корпуси, відремонтували низку відділень (у тому числі – гінекологічне та пологове). Роботи тривають у інфекційному відділенні. Також у 2019-му тут планують відремонтувати дахи хірургічного корпусу, поліклініки й патологоанатомічного відділення. У планах – реконструкція під хоспіс майже 100-річної будівлі, яка пустує останні 30 років.

"Також ми отримали багато нового медичного обладнання. Наприклад, для фізіотерапевтичного відділення закупили 35 апаратів. Отримали апарати УЗД, цифровий флюорограф, нове лабораторне обладнання (мікроскопи, хімічні аналізатори). Є вся апаратура, яка дозволяє більш якісно робити медичну діагностику. Закуплено велику кількість ендоскопічної апаратури, яка дозволяє зробити операції. Загалом робиться дуже багато", - розповів головний лікар Краснокутської ЦРЛ Олександр Колодяжний.

Світлична наголосила, що розвиток сфери охорони здоров'я в області є пріоритетним: "У цілому біля 30 об’єктів – районних, обласних та міських лікарень -  у регіоні охоплені частковими або капітальними ремонтами. Також реалізуємо окрему програму – розвитку сільської медицини. Цього року плануємо збудувати 30 новеньких сільських амбулаторій. Там, де потрібно робити ремонт, виділятимемо фінансування, щоб підтримувати інфраструктуру, яка існує, а там, де потрібно будувати нове, будемо будувати. Якщо необхідно буде проконсультуватися з вузькими фахівцями – працюватиме телемедицина. Медична сфера повинна бути доступною для всіх та мати гарні умови. Це основне, до чого потрібно прагнути. Тому на 2019 рік та два наступні роки ми взяли за пріоритет в області розбудовувати соціально-гуманітарну сферу. І надалі робитимемо ремонт у лікарнях, дитячих садочках, у освітній сфері та приділятимемо увагу тим напрямкам, які потрібні людям".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook