У Клімкіна вимагають від Росії скасувати призов українців з Криму

У Міністерстві закордонних справ України висловили протест у зв'язку з призовом Росією на військову службу українців, які проживають в анексованому Криму

Про це йдеться в заяві українського міністерства, передає Depo.ua.

"Відповідно до міжнародного гуманітарного права, державі-окупантові забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії", – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що українські та міжнародні правозахисники неодноразово фіксували факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити в російській армії, що є грубим порушенням Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань.

"МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, усунути всі викликані ним наслідки, забезпечити безумовне виконання своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта, а також повним чином виконати резолюції ГА ООН", – додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

Зазначимо, що Кримська правозахисна група (КПГ) заявила, що Росія призиває до армії громадян України, які проживають на території анексованого Криму, на порушення міжнародного гуманітарного права. Згідно з доповіддю КПГ, з моменту анексії півострова і за січень 2017 року було проведено 4 призови, в результаті яких до військ Південного військового округу і Державної гвардії Росії було призвано понад 4 тис. кримчан.

Як відомо Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Крим оголошено тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Після анексії Криму Росією на півострові регулярно проходять обшуки і допити місцевого населення. Правозахисники характеризують це як "боротьбу з інакомисленням".

Нагадаємо, 20 лютого Міністерство закордонних справ України направило російському МЗС ноту протесту через самовільне відвідування президентом Росії Володимиром Путіним окупованого ним Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme