ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Місто заради грошей перейде на роздільний збір сміття

Світовий банк готується оголосити тендер на закупівлю послуг на будівництво сміттєпереробного заводу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів
Depo.
14 травня 2015 14:34
ФОТО: depo.ua
Місто заради грошей перейде на роздільний збір сміття
Місто заради грошей перейде на роздільний збір сміття

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської держадміністрації з посиланням на директора департаменту комунального господарства Віктора Кітаніна.

"Всі необхідні фінансові, економічні, екологічні експертизи проведені. Є ймовірність, що до кінця травня тендер буде оголошений, а вже ближче до осені, можливо, почнеться будівництво. Завод дозволить продовжити на кілька років роботу другого пускового комплексу полігону, який був відкритий у лютому. Також він дасть можливість переробляти макулатуру, скло, метал, пластик, у цілому - 40-45% відходів. Тобто ті гроші, які зараз "зариваються" у вигляді вторсировини, будуть спрямовані на розвиток міста Харкова", - зазначив Кітанін.

При цьому він підкреслив, що однією з умов Світового банку для виділення кредиту в розмірі 45 млн. дол. на будівництво сміттєпереробного заводу є перехід житлового та комунального господарства міста на роздільний збір сміття. Тому ця система вводитиметься повсюдно.

Зараз на Дергачівському полігоні проходить рекультивація першого пускового комплексу, який вже заморожений. Тільки навесні сюди завезли понад 11 тис. куб. м землі, якою пошарово засипають старе сміття. До 1 липня цю роботу планують закінчити, що дозволить повністю виключити контакт відходів із повітряним середовищем.