ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міські депутати обмежили доступ активістів на сесію

Відвідування харків'янами сесій міськради та засідань постійних депутатських комісій тепер регламентується
Depo.
24 червня 2015 11:42
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради.

Тепер, щоб відвідати сесію, необхідно подати письмову заявку до міської ради не пізніше ніж за 48 годин до початку засідання. Документ розглядатиметься департаментом організаційної роботи, який буде приймати рішення, виходячи з кількості місць у залі та інших нормативно врегульованих можливостей одночасного перебування осіб в сесійній залі міської ради.

Згідно з рішенням, ті, хто з якихось причин не зможе перебувати в сесійній залі, може під час засідання знаходитися в спеціально обладнаному приміщенні, де ведеться трансляція сесії.

Також рішення передбачає регламент присутності активних харків'ян на засіданнях постійних депутатських комісій. Заявку на відвідування засідання необхідно подавати не пізніше ніж за 24 години. Вона буде розглядатися головою комісії, який визначить можливість присутності харків'ян на засіданні комісії, виходячи з кількості вільних місць та інших нормативно-регламентованих можливостей.

Нагадаємо, в кінці січня на сесії міськради стався скандал. Активісти хотіли прорватись до зали засідань, але їх не пустили.

Тоді секретар міськради Олександр Новак заявляв, що в залі засідань налічується 152 місця. З них для депутатів міської ради - 100 місць, першого заступника та заступників мера - 8 місць, доповідачів сесійних питань - 17 місць. Крім того, в залі передбачені місця для запрошених: голови обласної ради або його заступника - 1 місце, представника правоохоронних органів-1 місце, голів адміністрацій районів міської ради - 4 місця, членів виконавчого комітету - 8 місць.

Тоді ж прокуратура Харкова подала до Окружного адміністративного суду позов до міськради про визнання незаконним та скасування окремих пунктів регламенту міськради 6 скликання, якими обмежується допуск громадян до засідань сесії кількістю місць в залі.

Прокурорською перевіркою було встановлено, що пункт 6 статті 6 та пункт 2 статті 7 Додатка 1 до рішення 2 сесії Харківської міської ради 6 скликання "Про затвердження Регламенту Харківської міської ради 6 скликання" від 22.12.2010 № 17/10, яким обмежується допуск громадян на засідання сесії кількістю місць у залі, суперечать нормам Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України "Про доступ до публічної інформації", Статуту територіальної громади міста Харкова.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua