Мінімальну пенсію потрібно прив'язати до "фактичного прожиткового мінімуму", - Тарута

В Україні показник "фактичний прожитковий мінімум" на сьогодні становить 4349 гривень

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації політичної партії "Основа", цей показник розраховується, виходячи з вартості товарів і послуг першої необхідності.

Однак розрахунки мінімальної зарплати, різної допомоги сім'ям із дітьми, стипендій, допомоги по безробіттю, аліментів, пенсій ведуться не від цієї цифри. Натомість вони прив'язані до прожиткового мінімуму (1921 грн для працездатних громадян і 1497 грн для непрацездатних), який Верховна Рада встановила, приймаючи Державний бюджет.

У своїй програмі "Повага – кожному" кандидат у президенти України Сергій Тарута пропонує змінити принцип розрахунку мінімального розміру пенсії та мінімальної зарплати, а також інших виплат. Політик пропонує брати за основу не призначений урядом "прожитковий мінімум", на який насправді ніяк не можна прожити, а "фактичний прожитковий мінімум" - реальний показник, який регулярно публікує Міністерство соціальної політики. До цієї цифри Тарута пропонує прирівняти і мінімальну пенсію.

Мінімальну зарплату народний депутат пропонує призначити, виходячи з двох фактичних прожиткових мінімумів - в розмірі 8696 гривень: якщо в сім'ї є хоча б один працюючий, то вижити удвох на цю суму можна. Команда Тарути провела всі необхідні розрахунки і впевнена, що такі цифри українська економіка здатна "потягнути".

Кандидат у президенти запевняє, що перехід від "прожиткового мінімуму" до "фактичного прожиткового мінімуму" буде одним із перших кроків Тарути після приходу до влади.

Сьогодні в Україні ціни на більшість продуктів харчування, практично на всі непродовольчі товари (в більшості своїй - імпортні), на всі види палива - майже як в Європі. Тому мінімальна зарплата в нашій країні повинна теж наближатися до європейської, вважає Тарута. Орієнтиром на найближчі роки може стати рівень доходів в країнах Східної Європи і Прибалтики. Мінімальна зарплата в таких країнах як Чехія, Словаччина і Польща зараз становить 519-523 євро, а в Естонії і Литві - 540-555 євро.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові водій перекинув авто та потрапив до лікарні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook