Мільйони готівкою та соціальні компенсації: На що жили мажоритарники міста Харкова

У Харкові громадяни обрали сім депутатів-мажоритарників, більшість із яких – представники партії "Слуга народу"

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Мільйони готівкою та соціальні компенсац…

Через карантин був продовжений термін подачі декларації до 1 червня. Місто Харків у Верховній Раді представляє сім депутатів-мажоритарників. На даний момент вони вже встигли відзвітувати про свій поточний майновий стан. З їхніми деклараціями можна ознайомитися на порталі Національного агентства з питань запобігання корупції.

Марія Мезенцева (округ №168)

Марія Мезенцева

Депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева у своїй декларації вказала, що є власницею квартири у Харкові площею 33,9 м.кв. Ще вона орендує квартиру в Києві площею в 45,3 м.кв. та має право на безоплатне користування квартирою в Харкові (площа невідома). В суборенді в неї перебуває громадська приймальня в Харкові.

Також Мезенцева задекларувала грошові активи: це 6,1 тис. євро готівки та 115,7 тис. грн на рахунку "ПриватБанку".

Минулого року Мезенцева отримала 206 тис. грн доходу від підприємницької діяльності. Також їй була перерахована заробітна плата на суму 159,6 тис. грн від Управління справами Апарату Верховної Ради України. Не відмовлялася депутатка від компенсацій – так вона отримала 29,2 тис. грн в якості відшкодування витрат на здійснення депутатської діяльності від Харківської міської ради та 22,3 тис. грн. – за участь у навчанні від "Слуги народу".

Олександр Куницький (округ №169)

Олександр Куницький

Ще один "слуга народу" Олександр Куницький у своїй декларації за 2019 рік вказав, що є власником квартири площею в 50,46 кв. м у Запоріжжі. Також він орендує квартиру (75,4 кв. м) у Києві та має право користування квартирою площею (54 кв. м) у Запоріжжі. Куницький, за його ж словами, має подвійне громадянство. Він є власником квартири площею 52,8 кв .м в Ізраїлі. Придбав її у 2017 році за 4,9 млн грн. Ще нардеп задекларував пайову участь у будівництві квартири площею 70,97 кв. м та паркомісця в Одесі.

Куницький орендує автомобіль Nissan Leaf, його дружина – автомобіль BMW i3. Він задекларував 50% (2,5 тис. грн) статутного капіталу в ТОВ "Народний погляд". Нардеп є кінцевим бенефіціаром цього ТОВ. Серед нематеріальних активів Куницький задекларував Youtube-канал "ЗПСанек" і колекцію творів, відеограм з дорожньої, автомобільної та антикорупційної тематики.

Дружина Куницького задекларувала подарунок у не грошовій формі на суму в 1 тис. грн і додаткове благо в розмірі 16,7 тис. грн. Сам Куницький вказав, що зберігає 180,2 тис. доларів готівкою. Ще 480 грн зберігаються на його рахунку в "ПриватБанку". Дружина нардепа вказала наявність 1,35 млн грн готівкою та 5,5 тис. грн на банківських рахунках.

У 2019 році Куницький отримав такі доходи: заробітна плата за основним місцем роботи у ТОВ "Тесла Моторс" склала 16,7 тис. грн, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 2,67 млн грн, іноземний дохід у Шотландії – 264,5 тис. грн. Ще нардеп отримав соціальні виплати при народженні дитини на суму 10,3 тис. грн. Йому була перерахована зарплата за основним місцем роботи у Верховній Раді на суму в 157,3 тис. грн. Нардепу в партії "Слуга народу" оплатили витрати за участь у навчанні на суму 29 тис. грн. Також йому компенсували вартість оренди житла на 81,3 тис. грн, компенсували вартість проїзду територією України на 30,7 тис. грн. Ще Куницький отримав дохід від надання майна в оренду на суму 348 тис. грн, додаткове благо – 16,7 тис. грн, подарунки в грошовій формі – 24,1 тис. грн, безповоротну грошову допомогу, джерело якої не було вказане, на 310,6 тис. грн, кешбек – 345 грн.

Серед фінансових зобов’язань Куницький вказав кредит в розмірі 301 тис. шекелів під заставку ізраїльської квартири. До того ж, Куницький зобов'язаний виплатити за рішенням суду 150 тис. грн громадянину України Андрію Галенку (суд програний 13 вересня 2019 року).

Андрій Одарченко (округ №170)

Андрій Одарченко

Також електронну декларацію за 2019 рік подав харківський народний депутат від партії "Слуга народу" Андрій Одарченко. Згідно з документом, ні в нього, ні в членів його родини власного житла немає. Більше того, ніхто з них не орендує ні квартиру, ні будинок. У власності нардепа є хіба що автомобіль Lexus ES 300H 2013 року випуску.

Минулого року Одарченко отримав 122,2 тис. грн зарплати за основним місцем роботи у Харківському державному університеті харчування і торгівлі. Також він отримав 9,5 тис. грн доходу від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, 48 тис. грн – від відчуження рухомого майна (автомобіль Lexus GS 300). Одарченку була зарахована зарплата за основним місцем роботи у Верховній Раді на суму в 142,5 тис. грн. Він також задекларував позику, отримана 16 вересня 2019 року від матері, на суму 2,97 млн грн, матеріальне благо від партії "Слуга народу" – 22,3 тис. грн, відшкодування витрат на здійснення депутатської діяльності – 111,6 тис. грн.

Серед фінансових зобов’язань Одарченко вказав позику в 2,97 млн грн та борг по кредитній картці – 203,4 тис. грн. Жодних заощаджень нардеп не вказав.

Однак, за даними відкритих джерел, Одарченко залишається в переліку засновників обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Горизонт Плюс". Однак цього в декларації вказано не було. Причому, подаючи декларацію кандидата у нардепи за 2018 рік, Одарченко декларував два автомобілі Lexus – ES 300H та GS 300. Останній із цих автомобілів у 2019 році Одарченко продав за 48 тис. грн.

Також нардеп тоді був кінцевим бенефіціаром і володів корпоративними правами в 11 підприємствах – ТОВ "Градієнт Інвест", ТОВ "Камерон Плюс", ТОВ "Мікелон", ПП "АМД-Харків", ПП "АНД-Харків", ПП "СРМ-Харків", ПП "СРМ-Харків-ІІ", ТОВ "Дармера", ТОВ "Біконт", ТОВ "Форсайт Плюс", ТОВ "Коммерсона". До переліку засновників і бенефіціарів цих підприємств протягом останнього року замість нардепа Одарченка увійшов його батько Микола Семенович Одарченко. На цей час Одарченко у Верховній Раді має 10 помічників, із яких 5 – на платній основі.

Вікторія Кінзбурська (округ №171)

Вікторія Кінзбурська

Народна депутатка від партії "Слуга народу" Вікторія Кінзбурська, судячи з її декларації, власного житла не має. Принаймні так зазначено в даному документі. Згідно з декларацією, депутатка хіба що має право користуватися квартирою площею 97,8 кв.м у Харкові. Також вона орендує квартиру площею 36,2 кв.м у Києві та має право користуватися недобудованою квартирою на 47,55 кв. м у Харкові, яка належить її чоловікові Ігорю Кінзбурському.

Власного автомобіля у народної депутатки також немає. Чоловік Кінзбурської є власником авто Nissan Juke 2016 року випуску, який був куплений 14 квітня 2019 року за 49 тис. грн. Своїх заощаджень Кінзбурська не має. Натомість її чоловік заощадив готівкою 500 тис. грн.

У 2019 році народна депутатка отримала наступні ходоки: заробітна плата у парламенті – 145 тис. грн, матеріальне благо з оплати втрат на участь у навчанні – 23,8 тис. грн, зарплата у Державній архітектурно-будівельній інспекції – 87,2 тис. грн. Чоловік депутатки того ж року отримав зарплату у приватному підприємстві "Контур-2" на суму 189,9 тис. грн, подарунок у грошовій формі від батька  – 300 тис. грн, дохід від відчуження рухового майна, крім цінних паперів, – 300 тис. грн, зарплату за основним місцем роботи у ТОВ "Контур" – 214,7 тис. грн.

Юрій Здебський (округ №172)

Юрій Здебський

Відзвітував про свої минулорічні доходи народний депутат від партії "Слуга народу" Юрій Здебський. Згідно з поданими документами, його родина володіє квартирою площею 66,1 кв. м у Харкові. Нардеп також є власником земельної ділянки площею 120 кв.м у Васищевому під Харковом, а його дружина – земельної ділянки площею 6,7 тис. кв. м у Полтавській області. Що стосується особистого транспорту, то Здебський є власником автомобіля Toyota Camry, його син –ЗАЗ Lanos. Разом із тим, жодних заощаджень ні сам нардеп, ні члени його родини не задекларували.

У 2019 році Здебський отримав від "Слуги народу" компенсацію на навчання на суму в 23,9 тис. грн. Робота в парламенті принесла йому 157,3 тис. грн заробітної плати. Також Здебському нарахували 139,3 тис. грн пенсії.

Нардеп також отримав 30 тис. грн компенсації за не використаний військовий одяг під час проходження служби. Ще йому надійшло відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, на суму в 156,8 тис. грн. Дружина Здебського отримала такий дохід: зарплата у школі – 108 тис. грн, дохід від надання майна в оренду – 50 тис. грн, подарунок у грошовій формі – 42 тис. грн.

Олександр Бакумов (округ №173)

Олександр Бакумов

Свою декларацію за 2019 рік опублікував член депутатської фракції партії "Слуга народу" Олександр Бакумов. Згідно з поданим документом, в Харкові в нього є житловий будинок з надвірними будівлями площею 214 кв. м та неприватизована земельна ділянка на 817 кв.м. Також він є власником квартири 75 кв. м в Києві. Його дружина Карина Бакумова володіє нежитловими приміщеннями площею 782 кв. м у Харкові.

Також Бакумов задекларував рояль Niendorf та два годинники торгової марки Ulysse Nardin. Його дружина має у власності годинники Rolex та Chopard, шубу та дорогоцінності, вартість та фірма-виробник яких, щоправда, вказані не були. Також подружжя Бакумових є співвласниками автомобілів Mercedes-Benz та Porsche. Карина Бакумова володіє 100% ТОВ "Юридична компанія Роял Лекс" та 50% ТОВ "Слобожанський альянс".

Що стосується грошових активів, то наразі нардеп зберігає 1,2 млн грн та 245 тис. доларів готівкою. Також рахунку в "ПриватБанку" у нього є 66,7 тис. грн. Дружина Бакумова готівкою має 77 тис. доларів та 170 тис. грн. А на рахунках в "ПриватБанку" у неї зберігається 48,6 тис. грн.

Що стосується заробітної плати, то минулого року Бакумов заробив 394 тис. грн в Харківському національному університеті внутрішніх справ, у Верховній Раді – 190,9 тис. грн. Отримував він того року й компенсації. Так, його рідна політична партія "Слуга народу" компенсувала Бакумову 23,9 тис. грн витрат за участь у навчанні, а "Міжнародні авіалінії України" компенсували 12,2 тис. грн. Зайняття незалежною професійною діяльністю в 2019 році принесли Бакумову 7,5 тис. грн доходу, роялті – 3 750 грн. Також нардеп не відмовлявся і від соціальної допомоги. Так, Бакумов отримав 1 тис. грн соціальної виплати, 1 тис. грн – за пільговим тарифом за банківською карткою. Дохід від відчуження рухомого майна склав 1 млн грн.

Дружина нардепа в 2019 році за свою підприємницьку діяльність отримала 450 тис. грн, від відчуження нерухомого майна – 960 тис. грн. Заробітна плата у ТОВ "Омега-2008" Бакумової склала 50,2 тис. грн. Вона також отримала соціальну виплату за народження дитини в розмірі 10,3 тис. грн, 3,6 тис. грн страхових виплат та 12,2 тис. грн компенсації від "МАУ".

Олександр Фельдман (округ №174)

Олександр Фельдман

Нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Фельдман у своїй декларації вказав, що разом з дружиною Валерією Фельдман є власником двох житлових будинків в Харкові: один площею в 1571,1 м кв., другий – в 147 м кв. Також у Харкові в них є три земельні ділянки на 14706 кв. м, 755 кв.м та 6356 кв. м. Подружжя володіє квартирою на 264,5 м кв. в Києві. Їм ще належить низка земельних ділянок в Черкаській Лозовій Харківської області. Відповідно, це три ділянки по 20000 м кв., три – по 17000, одна на 8000, одна на – 49100 м кв.. У тій же Черкаській Лозовій Фельдман з дружиною є власником оздоровчого табору площею в 221,9 м.кв. Також Фельдман орендує три офіси в Харкові площею в 16.6 кв. м, 2,5 кв. м та 38,1 кв. м відповідно. Ще нардеп вказав, що має господарські приміщення з гаражами площею в 1500 м. кв, які знаходяться на етапі будівництва.

Також Фельдман задекларував настінний годинник Erwin Sattler, музичну шкатулку Reuge, два чоловічі годинники A. Lange and Sohne. У його власності є 57 антикварних виробів. Це скульптури та різноманітні колекції, серед яких є люльки для паління, предмети культової юдаїки, ритуальні маски, холодна зброя та захисне спорядження, ювелірні прикраси, предмети побуту тощо. Задекларовані також і твори мистецтва. Це 119 витворів станкового олійного живопису, 55 графічних творів, 83 скульптури і торевтики, 120 кабінентних анімалістичних скульптур. Ще у власності Фельдмана знаходиться кабінетна скульптура (окімоно) "Мати, що годує немовля" роботи Удагави Кадзуо початку XX століття, пара різьблених ваз для квітів (ханаіке) із зображенням сюжету "Сім мудреців у бамбуковому гаю" кінця XIX століття. Також нардеп є власником букіністичної (435 бібліографічних раритетів з Європи та Росії XIX – початку ХХ століття), конхіологічної (4085 мушель морських молюсків) та палеонтологічної (149 скам'янілостей) колекцій.

Що стосується транспорту, Фельдман є власником мотоциклу SMW та легковика Land Rover. Він також володіє акціями ПАТ "Каравай", а його дружина Валерія Фельдман – ПрАТ "Концерн Авек та Ко" та ПрАТ "Авек Холдинг". Є в нього корпоративні права в приватній установі "Фельдман Фемелі Музеум", ТОВ "БМ-Груп Консалтинг" та ТОВ "Редакція журналу "Еко-Лайф". А в його дружини – в ТОВ "АФ Агро-Систем".

Валерія Фельдман є кінцевим бенефіціаром  таких товариств з обмеженою відповідальністю, як "Будінвест – 2", "Космо Мол", "Трейд Енд Технолоджі Парк", "Глорі Проперті", фірма "Картрайт", "Харвет Інк", "Авек Україна", "Харвет", "Авантіс Плюс", "Будінвест-1", "Космо Мол Інк", "Істгейт Девелопмент", "Перехрестя Плюс", "Перехрестя Плюс Інк", "Алькад" ЛТД, "Авек Логістік Захід", "Магніт", "Інвест Транс"; приватних акціонерних товариств "Харківська Муніципальна Страхова Компанія", "Концерн Авек та Ко", "Время", "Перспектива", "Авек Холдинг", приватного підприємства "Стратус". Це ж саме стосується Avec Ukraine Group Limited, Arminoi Hoidings Limited, Burrbush Holdings Limited, Blustem Limited, Narellan Enterprises Limited, Freshskill Consulting Limited.

Сам Фельдман кінцевий бенефіціар товариств з обмеженою відповідальністю "Бм-Груп Консалтинг", "Белфі", приватної установи "Фельдман Фемелі Музеум", громадської спілки "Міжконфесійна Рада України", міжнародної громадської організації "Український Єврейський Комітет" та "Інститут прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії", громадських організацій "Музей Історії Євреїв України" та "Європейська асоціація зоологічних та екологічних організацій", Міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана", корпорації "Конфленд" та Oleksandr Feldman Foundation.

Подружжя є також кінцевими бенефіцирами приватної організації "Регіональний Ландшафтний Парк "Фельдман-Екопарк", товариства з обмеженою відповідальністю "Оздоровчий комплекс "Сонячна Галявина" та "Редакція журналу "Еко-лайф", громадської організації "Фельдман Еко-Парк".

У власності Фельдмана зареєстровані такі грошові активи: на рахунку "ПриватБанку" зберігається 2,6 тис. доларів, у його дружини 91 тис. грн в АТ "АЛЬФА-БАНК", а також 2941 доларів та 43617  на рахунках "ПриватБанку". Також у спільній власності подружжя знаходиться 1,47 млн доларів готівки. Згодом він повідомив про отриманий кредит на суму в 5,5 млн грн.

Фельдман отримує заробітну плату за основним місцем роботи на суму в 512,7 тис. грн від Управління справами Апарату Верховної Ради України та 68, 2 тис. грн від Міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана", стипендію Почесного громадянина міста від Харківської міської ради на суму в 250,4 тис. грн. Також нардеп отримав у 2019 році дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав від ТОВ "Іпотечний будинок" на суму в 10 тис. грн. Крім цього, нардеп отримав відсотки АТ "АЛЬФА-БАНК" (13,3 тис. грн.) та АТ КБ "Приватбанк" (70 грн). Фельдман отримав дохід на суму в 1 млн 58, 7 тис грн. від "Приватбанку". Ним був отриманий кредит 10 млн грн від АТ "Комерційний Індустріальний Банк". Фельдман ще зазначив в декларації такі позики, як 5 млн 432 тис. грн від Шаломової Надії, 300 тис. грн від Ільченка Віталія, 5 млн 160 тис. грн від Легкого Олега та 500 тис. грн від Стронова Андрія.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme