Мільярд на полігон: Що відомо про сміттєпереробний завод під Харковом (ФОТО)

Скільки грошей втратять на будівництво сміттєпереробного заводу під Харковом та що він вироблятиме

Мільярд на полігон: Що відомо про сміттє…

Про будівництво сміттєперерробного заводу під Харковом офіційно заговорили ще в 2010 році. За шість років, в червні 2016, міський голова Геннадій Кернес заявив – місто отримає від Світового банку 44 млн доларів. Ці гроші необхідні для зведення заводу на території Дергачівського полігону твердих побутових відходів. Його будуватимуть три роки. У вересні 2017-го почалися перші роботи.

Кошторис

Проект будівництва заводу Кабмін затвердив у серпні минулого року.

"Затвердити поданий Харківською облдержадміністрацією проект "Нове будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії у м. Дергачі Харківської області", розроблений товариством з обмеженою відповідальністю "Діпрокомунбуд", - йдеться на сайті Кабміну.

Згідно документу, загальна площа комплексу складе більше 39 га. Його будівництво планується за 2,5 року. Зводитимуть завод у дві черги. Перша – 23 місяці. Друга – півроку. На це загалом планують витратити 1,364 млрд грн.

В опублікованому кошторисі вказано, що ці гроші підуть на будівельні роботи, придбання обладнання та інвентарю й інші витрати. При цьому, що саме закладається в останній розділ, не вказано. На нього виділили 2,8 млн грн.

Підрядники

Будуватимуть сміттєвий гігант на Харківщині поляки. Тендер проводили протягом 2015-2016 років. За даними "Харківського антикорупційного центру", переміг консорціум підприємств з Польщі в складі: Vekto Sp.z o.o. (лидер), Egbud Sp.z o.o., J. A. T. Sp.z o.o., Pribo-EPB Sp.z o.o. Їхніми конкурентами були словаки.

Вартість контракту на будівництво склала 26,72 млн доларів.

Особливості

За проектом, на новому заводі проводитиметься сортування сміття, переробка, когенерація – це видобуток газу, і вироблення теплоносія. Діючий полігон рекультивують. Після цього почнеться будівництво нових споруд.

Нині, за даними обладміністрації, виконана виїмка ґрунту на майданчику для складування відходів, ведуться підготовчі роботи для облаштування будівель і споруд. Їхня площа складе 112 тис. кв. м. Зведуть дві лінії сортування відходів - це сортування роздільно-зібраних відходів потужністю 40 тис. тонн на рік та змішаних відходів потужністю 80 тис. тонн на рік.

Працюватимуть на комбінаті близько 120 людей.

Виробництво електроенергії

На новому заводі з переробленого сміття вироблятимуть електроенергію та теплоносій. Для цього, згідно з проектом, на комплексі планують встановити газопоршневі та паротурбінні установки. Такий процес називають когенерацією. Він полягає у використанні електростанції для одночасного виробництва тепла та електроенергії. В Україні він реалізується з 2005 року. Наприклад, за таким принципом працює Харківська ТЕЦ-5.

Перероблятиметься ця енергія саме за допомогою газопоршневих установок – вони працюють на природному газі, шахтному метані та біогазі. Спочатку система збиратиме полігонний газ, потім його перероблять на електричну енергію. Потужність генератора, який планують встановити, становить 24 МВт. У проекті розраховано, що за рік завод вироблятиме 54 млн кВ/год електроенергії.

У Харківській міськраді зауважили, надалі вироблену енергію продаватимуть на енергоринку, щоб заробити гроші на погашення кредиту Світового банку.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme