Мешканці Харківщини заборгували за газ майже 3 млрд грн

Субсидію на природний газ у Харківській області оформили близько 213 тисяч користувачів

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі "Харківгаз Збуту".

За даними підприємства, у минулому опалювальному періоді кількість клієнтів ТОВ, які отримували субсидії, складала майже 490 тисяч.

З початком холодів борги користувачів газу збільшились на 900 млн грн.

"В поточному опалювальному сезоні на 23% зросла ціна газу, яку отримує "Нафтогаз", зменшилася кількість субсидіантів та знижені соціальні нормативи використання газу для опалення житла, на які надається державна допомога. І хоча опалювальний сезон триває, мешканці області вже заборгували понад 2,8 млрд грн за газ", - зазначила начальник відділу розрахунків "Харківгаз Збуту" Тетяна Харченко.

На підприємстві нагадали, що у цьому році для отримувачів субсидій заплановане впровадження механізму монетизації державної допомоги. Нововведення очікують на споживачів, які оформлять субсидію з початку 2019 року. "У процесі монетизації буде задіяний державний "Ощадбанк". На кожного одержувача субсидії, після обробки його заяви і призначення державної допомоги, управліннями соціального захисту, автоматично буде відкрито обліковий запис в "Ощадбанку". Гроші з рахунку підуть на оплату комунальних послуг. "Ощадбанк" щомісяця інформуватиме субсидіантів про рух коштів на його рахунку", - сказано у повідомленні.

Для споживачів, які отримали субсидію до 1 січня 2019 року, в травні буде проведений перерахунок з поверненням невикористаної частини субсидії в державний бюджет.

Як повідомляв Depo.Харків, у листопаді борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 21%, або на 7 516,7 млн ​​гривень до 43 375,5 млн гривень порівняно з жовтнем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook