Мерські вибори в Харкові: Як християнський соціалізм допоможе Кернесу
Харківська міська виборча комісія зареєструвала 15 кандидатів на посаду мера обласного центру
Мабуть, найбільш очікуваним було вирішення питання, чи буде іменна партія чинного мера Геннадія Кернеса висувати його третій раз на посаду Харківського міського голови, адже ще з початку вересня той хворіє коронавірусом і 16 вересня в тяжкому стані був госпіталізований до берлінської клініки "Шаріте".
У ЗМІ з'являлася інформація, що в Кернеса стався інсульт і порушення мовлення, що нібито унеможливить зрештою його участь у виборах. Однак прес-служба мерії все це спростувала та заявила, що Кернес щодня йде на поправку.
Наміри висувати чинного мера підтвердилися на партійній конференції "Блоку Кернеса – Успішний Харків". Кернеса спочатку висунули, а потім і зареєстрували в міськвиборчкомі. Начебто суспільство отримало чіткий сигнал – Кернес у грі. Але є підстави сумніватися, що все однозначно.
Політика "Шаріте"
Реального стану здоров'я мера не знає ніхто. Раніше дуже активний у соціальних мережах Кернес, із Дня міста, який святкували 23 серпня, не з'являвся на публіці та не публікував жодних своїх фото чи відео. Оточення градоначальника пильно приховує інформацію про стан здоров'я мера, спікерами в цьому питанні виступають тільки пасинок Родіон Гайсинський і друг Павло Фукс. Ті у свою чергу рапортують про те, що з Кернесом все чудово, щодня йому стає краще та й взагалі мер рветься на роботу.
Але уявити ситуацію, коли би члени команди Кернеса сказали, щось протилежне, неможливо. Необхідно вигравати вибори. І "полки Кернеса" простіше переочолити кимось іншим, аніж збирати їх заново після новини про вибуття з гри.
Підозріло й те, що немає жодного зображення Кернеса з лікарні. Близькі заявляють, що в "Шаріте" не пускають з камерою, але згадайте лікарняні фото з отруєним російським опозиціонером Олексієм Навальним. Той чомусь міг фотографуватися і на лікарняному ліжку в реанімації, і на сходах у коридорі "Шаріте" тощо. До Кернеса ж з телефоном не можна.
Таємна соціологія
Другий момент. Ще до партійної конференції в кулуарах обговорювався сценарій, коли партія висуватиме Кернеса, але близький його соратник про всяк випадок піде самовисуванцем. Так би мовити, для підстраховки. Команда прощупувала електорат, обговорювалися прізвища Ігоря Терехова, Євгенія Мураєва, Олега Дробота, Михайла Добкіна. Після проведеної таємної соціології найбільший рейтинг виявили у християнського соціаліста Добкіна. Подейкують, що в нього рейтинг навіть більший, ніж у кандидата від ОПЗЖ Олександра Фельдмана. Але це не точно.
23 вересня Добкін відніс документи до Харківської міської територіальної виборчої комісії та зареєструвався кандидатом у мери як самовисуванець. При цьому він відмовився від балотування в Києві, який вже встиг полюбити (не брехав же про таке кандидат у своєму передвиборчому ролику).
Того же дня особливо потішили заголовки про те, що Добкін боротиметься проти Кернеса на виборах мера Харкова. Виникала навіть думка, що один український олігарх А. висунув Добкіна в Харкові для того, щоб помститися Кернесу за начебто випадкову не реєстрацію "Опозиційного блоку" в Харкові під час місцевих виборів у 2015 році. Нагадаємо, тоді більшість опоблоківців загнали у кернесівське "Відродження".
Утім, інтрига тривала недовго, і сам Добкін підтвердив головну версію – іде кандидатом на підстраховку. Він заявив, що одразу ж зніметься з виборів, щойно Кернес повернеться з лікування. Але сама риторика та дії оточення Кернеса свідчить, що певності немає ні в чому.
Додає сумнівів ще й те, що по Харкову почали знімати борди партії "Блок Кернеса – Успішний Харків", на яких було зображення Кернеса, та міняти на такі ж, але без самого Кернеса.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків