"Мегабанк" переміг у суді Нацбанк

"Мегабанк" виграв судовий процес проти Нацбанку, який намагався обмежити його в операціях

28 листопада Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу НБУ і залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №520/2120/19, повідомляє Depo.Харків з посиланням на Finbalance.

Тобто були підтверджені попередні рішення судів, які виграв комерційний банк. Тепер регулятор повинен скасувати свої обмеження на його адресу.

У судових матеріалах йдеться про те, що Нацбанк намагався обмежити "Мегабанк" за такими операціями:

- придбання недержавних цінних паперів, крім цінних паперів емітентом яких є НБУ, і тих, що перейшли у власність "Мегабанку" на підставі реалізації прав заставодержателя;

- залучення у вклади (депозити), у т.ч. шляхом розміщення ощадних (депозитних) сертифікатів, коштів у національній, іноземній валютах від фізосіб, крім нарахованих витрат за вкладами, отримання клієнтами банку заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, інших соціальних, державних виплат, залучення коштів від пов`язаних з банком особами в обсязі, що більше ніж на 2% перевищує обсяг коштів, залучених від фізичних осіб, який сформувався на кінець операційного дня доведення змісту рішення до відома "Мегабанку";

- залучення коштів від фізосіб за відсотковими ставками (за відповідними валютами та строками), вищими ніж середньозважувані відсоткові ставки по банкам групи, до якої включено "Мегабанк" на відповідний рік згідно з рішенням НБУ;

- залучення строкових коштів від підприємств з державною та комунальною власністю в обсязі, що перевищує обсяг таких операцій, що сформувався на кінець операційного дня доведення змісту цього рішення до відома "Мегабанку".

"У рішенні від 27.09.2018 НБУ вказав, що операційним результатом діяльності банку - без урахування доходу, отриманого від переоцінки об'єктів інвестиційної нерухомості - був збиток 10 млн грн. З огляду на це, регулятор дійшов висновку, що надходження недостатні для підтримки банком на потрібному рівні регулятивного капіталу: як зазначалося, з огляду на частку нерухомого майна в структурі активів банку, його уцінка може негативно вплинути на фінрезультат, розмір регулятивного капіталу і відповідно призвести до порушення нормативу Н2", - йдеться в матеріалі ЗМІ.

Однак значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) на 11 вересня 2018 року склало 10,14%, а на 11 грудня 2018 - 10,2%. Тобто було в нормі - не менше 10%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"