ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Медведчук "рупором Донбасу" лізе в Конституцію України

В Харкові під патронатом Медведчука створили легальне крило Харківської Народної Республіки (ХНР)
Depo.
23 квітня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Медведчук "рупором Донбасу" лізе в Конституцію України
Медведчук "рупором Донбасу" лізе в Конституцію України

В Харкові відбулася малопомітна, але досить цікава подія - там створили Громадську раду Слобожанщини для сприяння конституційній реформі. Одним з головних ініціаторів цього дійства стала екс-нардеп, відома комуністка-українофобка Алла Александровська, яка заявила, що Рада планує вступити в контакт з представниками Конституційної комісії Президента і допомогти їм провести конституційну реформу.

"Наш рада створена для організації широкого громадського обговорення суті конституційної реформи. Вона повинна бути збалансованою і прозорою, враховувати інтереси жителів регіонів нашої країни. У цьому сенсі ми підтримуємо пункти Мінських угод, що стосуються конституційної реформи, оскільки вони передбачають розширення повноважень регіонів. Децентралізація в Україні повинна стати не гаслом, а реальністю",-заявила Александровська.

У всьому цьому чітко відчувається почерк Медведчука. Це його лекала, за якими він з своїм антиукраїнським "Українським вибором" разом з комуністами і з тою ж таки Александровською ще при Януковичі домагався проведення референдуму щодо вступу у Митний союз. Не зайвим буде нагадати, що висвітлювали останню харківську подію ЗМІ близькі до екс-губернатора Добкіна, який є близьким до Медведчука.

Чого ж хоче так звана Громадська рада Слобожанщини? По-перше, "врахувати інтереси жителів УСІХ регіонів в дусі Мінських домовленостей", що означає долучити терористів до конституційного процесу, чого вони давно вже вимагають. Долучити нехай не напряму, а от через такі громадські ради. У випадку зі Слобожанщиною така рада фактично стає легальним крилом такої собі Харківської Народної Республіки. Ну прямо ІРА та "Шинфейн". По-друге, "реальна децентралізація", що, по суті, означає "реальну федералізацію". І спробуйте відшити таку от раду від конституційного процесу, адже, це ж не бойовики з автоматами, так що наче видимих причин відмовляти їм немає. А інакше всі проросійські і російські ЗМІ волатимуть Заходу, що Україна порушує Мінські домовленості, не хоче чути Донбас і "хунта" сама втиху переписує Конституцію, щоб лише міцніше стиснути горло волелюбного Сходу.

І можна не сумніватися, що такі громадські ради почнуть множитися на Сході та Півдні України. База для них вся "вата", яка зараз сидить тихо, але тут отримає легальну віддушину для висловлення своїх поглядів. Політичним крилом цього всього буде частина ОпоБлоку, який контролюється Медведчуком та Ахметовим. Приціл на місцеві вибори.

Чого таким чином домагається Путін через свого кума Медведчука? По суті, він пропонує Києву м'який шлях втрати суверенітету, перетворення України на Боснію та Герцеговину і, зрештою втягування цього утворення в орбіту свого впливу, тільки за кошти Заходу. Що з цього отримає Україна? Як це не банально звучить - мир. Поганий мир. Чи потрібна нам ця угода з дияволом, яка дозволить не гинути українським солдатам на війні з Росією? Мабуть на це питання у кожного своя відповідь. Але ціна озвучена.