Медики назвали, хто найбільше хворіє на кір у Харківській області

У Харківській області епідемічна ситуація характеризується як неблагополучна, рівень захворюваності - високий

Про це повідомляє Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України, передає Depo.Харків.

За відомостями медиків, кількість хворих щотижня продовжує зростати, що обумовлено високою контагіозністю, активною циркуляцією збудника та тотальною сприйнятливістю. За 7-й тиждень у порівнянні з 6-м тижнем 2019 року захворюваність на кір зросла на 16,7%. Зареєстровано 133 хворих, з них дітей – 20 (15%). Серед мешканців Харкова – 87 випадків, Валківського району – 10, Дергачівського – 8, Первомайського – 6, Зміївського, Ізюмського та Харківського – по 5, Нововодолазького – 4, Балаклійського, Золочівського та Чугуївського – по одному.

З початку року станом на 13 лютого зареєстровано 641 хворого. Переважна більшість захворілих – дорослі (427 осіб), питома вага дітей – 33,4% (214 осіб).

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 27,9%, робітники транспорту та інші – 18,1%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 14,7%, неорганізовані дошкільники – 11,4%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 8,6%, медичні працівники – 6,7%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 4,8%, службовці – 5%, діти дитячих будинків – 1,2%, працівники шкіл, ДНЗ, сільського господарства та харчової промисловості – 1,2%, пенсіонери — 0,4%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 66,3% – 425 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 80,7% (343 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (216 осіб) показав, що 88 хворих (40,8%) має тільки одне щеплення. Тобто загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору склала 80%. Детальний аналіз щепленості серед захворілих дітей у вікових групах 1-4 роки та 5-9 років (в яких зареєстровано найбільше хворих) показав, що у віковій групі 1-4 роки жодна дитина не мала імунного захисту, у групі 5-9 років – 60,3% дітей не були захищені.

Лабораторно діагноз кору підтверджено у 13,9 % хворих. Госпіталізовано 480 хворих. Летальні випадки не реєструвалися.

За поточний період року зареєстровано 23 спалахи, з кількістю уражених - 121 особа, з них 9 у побуті, 5 у навчальних закладах (Харківська державна академія культури, "Біляївський ліцей" Первомайського району, Слатинський ліцей Дергачівського району, загальноосвітня школа с. Перекіп Валківського району, Харківський національний медичний університет), 7 у закладах охорони здоров'я (КНП ХОР "ОДКЛ", КЗОЗ "Ізюмська ЦМЛ", КЗОЗ РТМО "Дергачівська ЦРЛ", КНП "Міська поліклініка №3" ХМР, КЗОЗ "Нововодолазька ЦРЛ", КНП "Міська дитяча поліклініка" ХМР, КНП "МКЛ ШНД ім. О.І. Мєщанінова" ХМР) та 2 за місцем роботи (АТ "Харківобленерго" Валківське районне відділення, ГУ "Державна служба надзвичайних ситуацій в Харківській області). Локалізовані у межах інкубаційного періоду — 11 спалахів, у 12 – протиепідемічні заходи тривають.

Як повідомляв Depo.Харків, харків'яни привозять кір з зимового відпочинку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook