Майно харківського підприємства-банкрута продадуть знову

Вищий господарський суд задовольнив скаргу прокуратури і визнав торги, що відбулися, недійсними
Depo.
9 листопада 2016 15:15
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прокуратурі Харківської області, Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури області про визнання недійсними результати відкритих торгів майна одного з товариств-банкрутів і направив справу на повторний розгляд.

Як розповів заступник прокурора Харківської області Олег Мельник, у 2014-2015 роках на торгах, проведених з порушенням чинного законодавства, було продано майно збанкрутілого підприємства, що працювало на ринку металоконструкцій. Його новим власником стала фізична особа - фактично єдиний учасник публічних торгів.

"Крім того, всупереч законодавства початкова вартість майна була меншою від загальної суми кредиторської заборгованості. Стартували на торгах з 1 млн. грн., тоді як загальна сума конкурсних вимог кредиторів, затверджених ухвалою суду, становила 1,5 млн. грн. Більше того, виробничі площі в 6,7 тис. квадратних метрів разом з електростанцією, опалювальними котлами, кранами та іншими будівельними механізмами продали не цілісним комплексом, а частинами. І це також призвело до заниження ціни", - пояснив Мельник.

У зв’язку з цим прокуратура звернулася до господарського суду області з вимогою визнати недійсним аукціон та зобов’язати нового власника повернути незаконно придбане майно у ліквідаційну масу банкрута.

Після того, як суд першої інстанції не підтримав ці вимоги, а апеляційний господарський суд задовольнив їх лише частково, прокуратура оскаржила ці рішення у касації.

При новому розгляді Харківський апеляційний господарський суд скасував протоколи аукціону та свідоцтва про право власності на майно боржника і зобов’язав його нового власника повернути незаконно придбане.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків