ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Машинобудівні підприємства Харківщини збільшили виробництво, - Райнін

За підсумками 5 місяців цього року промисловість області виросла майже на 7%, що значно перевищує загальноукраїнський показник
Depo.
7 липня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це заявив голова ОДА Ігор Райнін.

Райнін також зазначив, що "з плюсом" працюють 9 основних галузей з 11. У машинобудуванні індекс виробництва досяг 100% до відповідного періоду минулого року.

"Падіння виробництва в машинобудуванні тривало кілька років і носило системний характер. Завдяки підтримці Президента України Петра Порошенка, чіткій розстановці пріоритетів і щільній координації зусиль обласної адміністрації з керівниками провідних підприємств вдалося, нарешті, зупинити цей процес. Є перші ознаки стабілізації ситуації в галузі. І головне, що про це свідчать не тільки статистичні, а й фінансові показники", - підкреслив Райнін.

Як зазначив голова Харківської ОДА, машинобудівний комплекс області спрацював з прибутком вперше за останні роки. На цю стратегічну для Харківщини галузь припадає вже більше третини всіх прибуткових промислових підприємств регіону.

"Відновлення зростання в машинобудуванні - одне з наших пріоритетних завдань. Для його реалізації Харківська область буде продовжувати нарощувати міжнародну активність, спрямовану на подальшу диверсифікацію зовнішніх ринків. Також ми продовжимо почату практику розробки і реалізації спільних програм з центральними керівними органами в промисловості", - зазначив Райнін.

Зокрема, як приклад такої роботи голова Харківської ОДА навів програму імпортозаміщення, яку Харківщина розробила разом з ДК "Укроборонпром" в лютому цього року. Завдяки програмі харківські машинобудівники законтрактували виробництво понад 100 найменувань продукції для ВПК, яка раніше поставлялася з-за кордону. За 4 місяці кількість підприємств, які включилися в реалізацію програми, зросла в 5 разів - з 10 до 50.

У той же час голова Харківської ОДА зазначив, що такі великі підприємства, як "ХТЗ" та "ХАЗ" мають низку проблем, які потребують вирішення на державному рівні.

З пропозицією негайно втрутитися в ситуацію Райнін звернувся до Кабміну. Також керівництво ОДА запропонувало розробити державну програму розвитку промислового комплексу, необхідну всім промисловим регіонам країни.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків