ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

КВУ пропонує одноразовий закон для обрання депутатів Донецької та Луганської облрад

Комітет виборців України розробляє законопроект разової дії про особливості голосування на виборах до Донецької і Луганської обласних рад
Depo.
25 травня 2015 15:24
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Харків.depo.ua, про це у Харкові під час круглого столу повідомив голова КВУ Олексій Кошель.

За його словами, на сьогодні специфіка виборів до Донецької і Луганської облрад є одним з головних питань проведення місцевих виборів. "За Конституцією обласні ради представляють не інтереси виборців чи жителів окремих областей, а представлять територіальні громади області. Іншими словами, якщо під час виборів Луганської обласної ради не проголосують жителі Алчевська або Луганська, ці вибори будуть порушенням норм Конституції. Тому станом на сьогодні, фактично нереально провести вибори до Луганської і Донецької обласних рад", - зазначив Кошель.

На його думку, для вирішення цієї правової колізії необхідно прийняти окремий закон для виборів до Донецької і Луганської обласних рад переселенцями, які проживають на підконтрольних Україні територіях.

"КВУ вважає, що в цій ситуації ми можемо піти єдиновірним шляхом, прийнявши окремий закон, який буде відображати специфіку голосування на виборах до Донецької в Луганської обласних рад. Це має бути закон окремої дії, норми якого будуть поширюватись на близько 1 млн. українських переселенців із зони АТО", - сказав Кошель.

Він зазначив, що закон має передбачати створення виборчих дільниці зі статусом спеціальних в усіх обласних центрах або великих райцентрах, щоб переселенці з Донбасу змогли проголосувати.

"В результаті ми отримаємо легітимно обрані ради Донецької і Луганської громад, ми отримаємо легітимну владу регіонів на противагу так званій владі терористичних організацій. Ця влада може вести в тому числі переговорні процеси. Крім цього, Україна робить черговий крок у виконанні Мінських домовленостей", - зауважив голова КВУ.