ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

КВУ придумав, як побороти підкуп виборців

Експерти Комітету виборців України пропонують низку законодавчих змін, які дозволять нівелювати можливість підкупу виборців під час місцевих виборів 2015 року
Depo.
25 травня 2015 15:45
ФОТО: depo.ua

Про законодавчі зміни, запропоновані Комітетом виборців України, сьогодні у Харкові під час круглого столу розповів голова КВУ Олексій Кошель, передає кореспондент Харків.depo.ua.

"Підкуп виборців буде залишатися головною проблемою місцевих виборів 2015 року. Якщо на парламентських виборах минулого року, ця технологія була призупинена завдяки законодавчим обмеженням - кримінальна відповідальність того, хто дає гроші, і того, хто бере гроші, завдяки роботі правоохоронних органів, - то на місцевих виборах ця проблема може бути однією з ключових", - наголосив Кошель.

За його словами, КВУ пропонує на законодавчому рівні закріпити кількаголосову виборчу систему .

"Виборець приходить на виборчу дільницю і має три голоси. Він може віддати три голоси за одну політичну партію або за трьох представників від різних політичних партій. Це одне з ключових нововведень, тому що на практиці воно дозволяє в рази зменшити механізми підкупу виборців", - сказав Кошель.

Крім цього, за його словами, КВУ пропонує запровадити двотурову систему виборів від найнижчого рівня місцевого самоврядування, відкриті списки та заборону або максимальне обмеження комерційної виборчої реклами.