Кучер прокоментував акцію протесту працівників "швидкої" в Харкові

У Харківській області медики, які контактують із хворими на коронавірус, забезпечені засобами індивідуального захисту

Про це сьогодні, 18 травня, під час брифінгу сказав голова Харківської ОДА Олексій Кучер, передає Depo.Харків.

 

Він підкреслив, що всі працівники Харківської ОДА, котрі відповідають за нарахування надбавок медикам за роботу з хворими на коронавірус, зробили все від себе залежне. "На сьогодні 244, якщо не помиляюсь, медики швидкої медичної допомоги отримали виплати, ці надбавки у 300%", - сказав Кучер.

 

Голова ОДА додав, що всього у "швидкій" працює близько 2,4 тисячі працівників. Однак, за його словами, нормативна база, що існує на сьогоднішній день, дозволяє виплачувати надбавку тільки тим, хто безпосередньо контактував із хворими.

 

"Більшість із тих, хто розхитує цю історію, на мій погляд, взагалі не опікується виплатами медичних працівників. Тому що, якщо людина адекватна, вона спочатку з'ясує, що відбувається, а після цього кричить, що зрада, що не виконали, що не виплатили", - сказав Кучер.

 

Голова ОДА запевнив, що особисто він хоче, щоб надбавку отримали всі медики "швидкої". Він повідомив, що зараз уряд розглядає можливість вирішити це питання. "Але для чого ми зараз створюємо проблему там, де її немає?" – сказав Кучер.

 

Голова ОДА також повідомив, що станом на сьогодні в інших лікарнях, де знаходяться хворі на коронавірус, також не всі лікарні отримали надбавки.

 

"Ні, на сьогоднішній день не всі отримали. Ви знаєте, що є певний механізм. Тепер ці грошові кошти по пакетам перераховує НСЗУ. Для цього необхідно підписати відповідні договори. Ці договори в більшості вже підписані, - сказав Кучер. – Грошові кошти виділені, і всі медики отримають ці доплати. Які були задіяні в боротьбі з COVID".

 

Кучер запевнив, що в розрізі України Харківська області більше за інших булла підготовлена до підписання угод із НСЗУ.

 

Нагадаємо, що сьогодні, 18 травня, у Харкові вийшли на акцію протесту працівники підстанції №1. Працівники "швидкої" вимагали забезпечення всіх належними засобами захисту, а також виплати всім 300-відсоткової надбавки.

 

Як повідомляв Depo.Харків, станом на ранок 18 травня в Харківській області було лабораторно підтверджено 789 випадків зараження коронавірусом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків