UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Крейдяні гори, адоніс і дикі кабани: У нацпарк "Дворічанський" почали водити екскурсії

У Харківській області розпочали екскурсійний сезон в Національному природному парку "Дворічанський"

Крейдяні гори, адоніс і дикі кабани: У н…

Про це повідомляється на сторінці Національного природного парку "Дворічанський", передає Depo.Харків.

 

За відомостями адміністрації парку, 30 березня парк відвідали перші в цьому році туристи з Харкова. Група екскурсантів пройшла екотропою "Крейдяна стежка".

 

"Чудова погода в цей день сприяла цікавому знайомству з природним світом парку. Екскурсанти милувались первоцвітами - адонісом, сон-травою, проліскою, хохлаткою, крейдяними ландшафтами, прослухали цікаву розповідь екскурсоводів, познайомились с деякими представниками фауни парку. Сповнені позитивними емоціями та приємною втомою (піший маршрут склав 8 км), задоволені туристи попрямували до міста Харків. Доброї дороги додому їм побажали дикі кабани, які наразі вийшли із лісу!", - йдеться в повідомленні.

 

 

Довідка Depo.Харків. Дворічанський національний природний парк - природоохоронна, наукова, рекреаційна установа, розташована у північно-східній частині Харківської області, у Дворічанському районі Харківської області. Парк створений задля вивчення, збереження та відтворення унікальних природних крейдяних комплексів, розташованих уздовж правого берега річки Оскіл.

 

Рельєф парку досить різноманітний. Головним ландшафтним об'єктом є крейдяні гори, що єдиним масивом йдуть із північно-східної у південно-західну частину парку вздовж річища Осколу. Це частка так званого крейдяного плеча, що тягнеться по лінії Вовчанськ -Куп'янськ - Сватове. Окрасою парку є річка Оскіл - друга за величиною в області та найбільша ліва притока Сіверського Дінця. До складу парку входить приблизно 24-кілометрова ділянка її русла. Схили дуже відрізняються: правий дуже крутий, високий, а лівий навпаки, більш пологий. У долині річки розвинені тераси.

 

Цільові експедиційні роботи з вивчення видового складу почались лише у 2001 році і тривали майже десятиріччя. Проведені вони були силами викладачів та студентів університету ім. В. Н. Каразіна на чолі з професором кафедри зоології та екології тварин, доктором біологічних наук В. Токарським. Результатом досліджень стало виявлення унікальних для всього світу біоценозів.

 

2002 року був розроблений Проект створення Національного природного парку "Дворічанський", який було включено до Природоохоронної програми поліпшення екологічного стану в Харківській області. У травні 2002 року проект було затверджено сесією обласної ради. У наступні кілька років (з 2002 по 2004 рр.) проводились експедиції, спрямовані на визначення меж та вивчення флори та фауни майбутнього парку.

11 грудня 2009 року відповідно до Указу Президента України № 1044 був створений Дворічанський національний природний парк. Метою створення стало збереження своєрідної крейдяної флори, відтворення та раціональне використання цінних природних територій та об'єктів лісостепової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне та культурно-освітнє значення.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme