"Кремлівський олігарх" Фукс після отримання паспорта України не перестав бути росіянином, - ЗМІ

Після отримання українського громадянства російський олігарх Павло Фукс не став на військовий облік у Києві за місцем реєстрації

Про це повідомляє "Обозреватель", передає Depo.Харків.

За відомостями видання, у липні 2014 року в Москві Фукс заявив про втрату свого російського паспорта (серія 4505 №173341 від 22.04.2003 р.). Статус документа - недійсний і числиться в розшуку з 24 липня 2014 року. Йому видали новий (серія 4514 № 500025 від 24.07.2014 р.).

Після переїзду до України, який відбувся начебто через намагання уникнути відповідальності на Росії, у листопаді 2015 року Фуксу видали паспорт громадянина України.

Під час одержання українського паспорту олігарх вказав, що має громадянство Російської Федерації. Джерело "Обозревателя" стверджує, що під час оформлення документів у Києві він віддав свій нібито "загублений" російський паспорт.

Фукса у січні затримали в Мексиці тому, що він намагався потрапити до країни за українським паспортом на підставі візи США, яка була вклеєна в його російський паспорт і яку він отримував як громадянин РФ.

Відповідно до законодавства України, отримавши в 2015 році громадянство, Фукс повинен був протягом двох років відмовитися від російського громадянства. Однак він не тільки цього не зробив, але й в 2017 році отримав у РФ черговий паспорт (після досягнення людиною 45 років у РФ перевипускають "книжку", а не вклеюють чергове фото).

На наступний день після отримання громадянства України (у 2015 році) Фукс прописався (зареєструвався) в Оболонському районі Києва. Однак на військовий облік, як того вимагає законодавство України, так і не став.

"На сьогодні є всі підстави для позбавлення Павла Фукса українського громадянства. Цим питанням повинні негайно зайнятися компетентні органи, інакше його деструктивна діяльність проти України призведе до важких наслідків", - підсумовує видання.

Як повідомляв Depo.Харків, приятеля Кернеса бізнесмена Фукса затримали в Мексиці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook