Депутати Кернеса: Чи має Путін "агентів" у високих кабінетах Харкова
У Харкові з 2014 року Служба безпеки України регулярно рапортувала про викриття чиновників у держзраді, співпраці з Російською Федерацією. Оголошується підозра. Декілька днів гучних обговорень, однак потім ніхто не слідкує, чим закінчуються такі резонансні справи
- Харків
-
27 квітня 2020 10:00
У Харкові серед викритих у зв'язках із російськими спецслужбами були чиновники мерії та депутат з найближчого оточення мера Геннадія Кернеса. Але це ще не всі, хто одночасно має як російські зв’язки, так і депутатський мандат у Харкові.
Історія росіянина Мусєєва
3 жовтня 2018 року Харків вибухнув. СБУ на брифінгу повідомила, що заочно оголосила підозру у держзраді (ст. 111 КК України) впливовому чиновнику в місті – голові Адміністрації Холодногірського району (один з 9 районів у Харкові), депутату Харківської міськради Максиму Мусєєву.
Довгий час Мусєєв "керував молоддю" в Кернеса і через Партію регіонів, і через ГО "Разом-Уперед". Більше того, його звинувачували й у організації "тітушок" для силових акцій мерії.
За даними слідства, у 2015 році в Криму Мусєєва завербувала Федеральна служба безпеки Росії. Слідчі повідомляли, що Мусєєв передавав до РФ дані про ветеранів АТО, котрі проживали на території району, яким він керував. Сам чиновник звинувачення заперечує і називає сфабрикованими. Мусєєв має паспорт громадянина Російської Федерації з березня 2014 року.
Мусєєв втік із України до того, як йому оголосили підозру. У січні 2019 року Мусєєва оголосили в розшук. Справу проти нього на той момент призупинили.
На фото: розшукуваний Мусєєв ліворуч
Однак 21 травня 2019 року Київський райсуд міста Харкова скасував підозру Мусєєву. За даними харківського адвоката Володимира Рисенка, це був один із перших випадків в Україні, коли були взяті до уваги "правки Лозового" та суд вирішив скасувати підозру.
5 серпня 2019 року Апеляційний суд Харківської області задовільнив скаргу прокуратури щодо скасування підозри Мусєєву.
Але депутат не зупинявся. 28 лютого 2020 року стало відомо про те, що суд ще раз скасував підозру Мусєєву.
На даний час мала відбутися апеляція прокуратури щодо скасування підозри Мусєєву. Але її розгляд постійно переноситься через карантин. Судове рішення від 28 лютого 2020 року поки не вступило в силу, тому підозра Мусєєву остаточно не скасована.
Справа Хмельницького
Про ще одну гучну справу в Харкові щодо держзради чиновника стало відомо на початку березня 2019 року. За версією слідства, заступник Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міськради, Семен Хмельницький, працював на ФСБ РФ.
Спочатку Хмельницький зізнався у праці на ФСБ РФ. Вказав, що передавав інформацію щодо соціально-політичної ситуації в Україні, в Харкові, молодіжного руху, працівників місцевих органів влади. Але потім адвокат Хмельницького заявив, що його клієнт не працював на ФСБ РФ, а таке зізнання на камеру попрохала його зробити сама СБУ. Влітку 2019 року обвинувальний акт передали до суду.
У серпні 2019 року Орджонікідзевський райсуд випустив Хмельницького з СІЗО під заставу в 150 тис. грн. Із грудня 2019 року ухвали по цій справі зашифровані, а сам розгляд відбувається в закритому судовому засіданні. Відомо, що наступне засідання було призначене на 24 квітня 2020 року.
Варто відзначити, що зараз справи і Мусєєва, і Хмельницького не на слуху у ЗМІ. Але в судовому реєстрі лише по Харківській області є з десяток проваджень, в яких фігурують українці, яких вербували співробітники російських спецслужб. Ці спроби відбувалися або в анексованому Криму, або на території Росії, зокрема, у Бєлгороді.
А тепер про тих, хто не зміг себе після подій 2014 року "розлучити" з Росією.
Ялтинські справи харківського депутата
Один із найближчих друзів та бізнес-партнерів Максима Мусєєва – Володимир Тупіцин, депутат Харківської міськради, має у Ялті квартиру.
На фото Тупіцин (ліворуч) та Мусєєв (праворуч)
Нерухомість була в нього до анексії. Але зв’язку з Кримом він не втратив.
За даними російського реєстру судових приставів, у 2016 році Тупіцин звертався до Ялтинського міського суду, але забув заплатити держмито. Цікаво, що в російських судових реєстрах ця справа відсутня.
Один із найвпливовіших депутатів Харківської міськради, соратник Геннадія Кернеса Ігор Аріх володіє купою автосалонів. Крім того, його родина контролює долю міських та міжміських перевезень. І ось Аріх має бізнес в анексованому Криму. При чому не показує цей бізнес у своїй щорічній декларації.
Він є співвласником фірми "Престиж Авто Крым", яка зареєстрована в анексованому Криму та працює за російським законодавством. Про це стало відомо з російського державного реєстру юридичних осіб.
Ця фірма зареєстрована в українському реєстрі Аріхом у 2011 році. У 2014 році після окупації Криму переоформлена за російським законодавством. Цікаво, що фірму з українського реєстру він перейменував на "Престиж Авто Сіті" та за документами перевіз до Харкова.
Щодо кримської компанії, то вона займається торгівлею автомобілями. Розмір внеску депутата у статутний фонд компанії складає 1,11 млн рублів.
Співпраця зі зрадниками
Співвласником фірми "Престиж Авто Сіті" разом із Ігорем Аріхом є Ірина Губіна. Губіна є дружиною депутата Харківської облради (за даними ЗМІ входить до групи, що контролюється Геннадієм Кернесом) Олександра Губіна. Це бізнес-партнер Ігоря Аріха. Губіна є власником декількох фірм, які працюють як в окупованому Криму, так і в Росії. Зокрема, ТОВ "Еліт Автомоторс", "Престиж Автомоторс", ТОВ "Югагроінвест". Крім того, ще нещодавно вона була партнеркою брата нардепки від ОПЗЖ Наталії Королевської у фірмі "Рустранс-Сервис".
Фірма "Югагроінвест" стала співзасновником трьох фірм, які, за даними "Харківського антикорупційного центру", перевозять продукти з анексованого Криму до Росії.
У цих фірмах її партнером є екс-депутат Верховної Ради Криму – Олександр Васильєв. Ця людина розшукується СБУ за звинуваченням у держзраді.
Васильєв після анексії Криму увійшов до партії "Єдина Росія" та став "депутатом Сімферопільської райради".
Крім того, в реєстрах фігурує російський ІНН Губіної, а це означає, що вона отримала громадянство Російської Федерації.
Харківські активісти неодноразово писали про те, що Олександр Губін не декларує бізнес своєї дружини. За публікаціями ХАЦ та заявою ГО "Том 14" Дениса Бігуса було відкрито кримінальне провадження щодо внесення до декларації завідомо неправдивих даних. Але НАБУ цю справу закрило, адже дружина Губіна пояснила, що не розповідає чоловікові про бізнес.
На фото: Олександр Губін
Після скарги юристів "ТОП 14" Спеціалізована антикорупційна прокуратура відновила це кримінальне провадження.
Син Долини та Бєлгород
Депутат Харківської міськради, член партії "Опозиційний блок "Довіряй Ділам", яка контролюється Геннадієм Кернесом, директор комунального підприємства "Харківспецбуд" Богдан Долина теж виявився пов'язаним із Росією – через сина.
Олег Богданович Долина світиться в російському реєстрі як засновник відразу кількох фірм. В основному фірми були зареєстровані у Бєлгороді. Також у нього була фірма "МНК-Вектор", яку Долина створив у Криму, відразу після анексії.
Взагалі більшість фірм Долина реєстрував вже після початку війни з Росією.
У лютому-березні 2020 року Долина майже всі фірми ліквідував. Але ООО "Снабсервис", створене в червні 2017 року, працює й досі. До того ж реєстр судових приставів показує, що ця фірма заборгувала понад 100 тис. рублів податків. А це додатковий аргумент у можливому тиску на Долину.
Варто відзначити, що Долина-старший відмітився в Харкові тим, що роздавав підряди комунального підприємства своїм фірмам та своєму оточенню.
На фото Бодан Долина (праворуч)
За даними ЗМІ, серед тих, хто отримував гроші – його помічник та родичі.
Тож на шостому році війни з Росією люди, які активно освоюють бюджет Харкова, у тому числі за допомогою схем, та мають доступ до документів з обмеженим доступом, не тільки катаються на Росію, а й активно ведуть там бізнес. У тому числі й із тими, хто допомагав анексувати Крим.
Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:04На Харківщині ворог скинув бомби на центр Борової – ОВА ФОТО
- 09:04Окупанти завдали серію авіаційних ударів по Харківській області – ОВА
- 20:51Ексклюзивне відео: ГУР показало, як звільняли агрегатний завод у Вовчанську Відео
- 14:51У 2024 рф здійснила 318 атак на Харків: 94 людини загинули, серед них діти
- 09:09 Окупанти знову збільшили кількість атак на фронті: Ситуація за 30 грудня
- 16:01На Харківщині оголосили підозру митрополиту УПЦ (МП), який сприяв захопленню Ізюма ФОТО
- 15:08На Харківщині внаслідок обстрілу загинула жінка, що йшла по вулиці
- 09:50Вночі росіяни знову запустили по Україні майже пів сотні дронів
- 09:28 Розпочався 1 041 день війни: Ситуація на фронті
- 08:21Окупанти обстріляли дронами "Шахед" Харківську область: ОВА повідомила про місця влучання
- 16:01Колишній "регіонал", який пішов працювати на окупантів, отримав строк на Харківщині – СБУ ФОТО
- 15:01На Харківщині колишній поліцейський за роботу на ворога отримав 15 років тюрми - ДБР ФОТО
- 14:38Проведено 39 обшуків: На Харківщині "по шерстили" військкомати ФОТО
- 08:43На Харківщині внаслідок обстрілів 26 грудня є жертви: ОВА назвала уточнені цифри
- 14:10В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у січні
- 22:05 З початку доби на фронті відбулося 211 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
- 16:01На Харківщині пропагандист путіна отримав заочно 10 років тюрми – СБУ
- 15:33 У Харкові знайшли російську авіаційну ракету, яка не вибухнула
- 14:40У Харківському шпиталі врятували життя воїна-хмельничанина, який 36 днів провів з турнікетом на нозі