Контракти на $20 мільйонів: Харківський завод поставить системи управління для турецьких вертольотів

Харківський завод виготовить агрегати системи управління польотом та гідравлічні системи для турецьких вертольотів

Юрій Ларін

Харківське акціонерне товариство FED під час виставки озброєння у Туреччині підписало контракт на проектування та виготовлення нової техніки для вертольотів.

 

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав голова правління компанії FED, президент асоціації "Укравіапром" Віктор Попов.

 

За його словами, Міжнародна виставка озброєння IDEF-2021 для низки українських підприємств пройшла успішно. Зокрема, FED підписав з турецькими партнерами контракт на проектування, виготовлення та поставку нової техніки для вертольотів.

 

Попов уточнив, що мова йде про розробку та виготовлення агрегатів систем управління вертольотами. "Розробка і поставка протягом одного року. Це агрегати системи управління польотом вертольота та гідравлічні системи", - сказав він.

 

Голова правління FED додав, що протягом цього року підприємство підписало з турецькими партнерами вже три контракти. "Два контракта – це вертольотна тематика. Крім цього, ми беремо участь у програмі TF-X (Turkish Fighter Experimental – ред.), це літак п’ятого покоління, винищувач. Так само це величезна робота, дуже стиснуті строки. Важливо, що розробка та поставка. Це означає, що ми повнорозмірно завантажуємо своїх інженерів, технологів, виробництво", - сказав Попов.

 

За його словами, сумарна вартість трьох контрактів харківського FED із турецькими партнерами перевищує 20 млн доларів. "За сукупністю ці контракти (звичайно, вони розтягнуті на кілька років) – це більше 20 млн доларів", - додав Попов.

 

Він висловив переконання, що для підприємств української авіаційної промисловості міжнародна виставка IDEF-2021 була успішною. "Основні наші гравці підписали хороші контракти", - підсумував Попов.

 

Довідка Depo.Харків. Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021 проходила 17-20 серпня в Турецькій Республіці. Українську делегацію на заході очолював віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021 пройшла у Стамбулі під патронатом адміністрації Президента Турецької Республіки за організаційної підтримки Міністерства оборони, Фонду збройних сил Туреччини та виставкової організації TÜYAP.

 

"Укроборонпром", зокрема, представив ПТРК "Скіф", керований реактивний снаряд "Вільха", керований артилерійський снаряд з лазерним самонаведенням типу "Квітник-Е", крилату ракету Р-360 "Нептун" та інше.

 

Компанія FED (АТ "ФЕД", FED PJSC) – одне з провідних підприємств України, яке спеціалізується на розробці, виробництві, сервісному обслуговуванні та ремонті агрегатів авіаційного, космічного і загальномашинобудівного призначення. Системи управління польотом виробництва компанії FED мають ключове значення для забезпечення безпеки літаків і вертольотів. Агрегати компанії успішно застосовуються на літаках і вертольотах українського і зарубіжного виробництва.

 

Більше 60% продукції компанії FED йде на експорт. Продукція компанії постачається в країни Євросоюзу, Китай, Південну Корею, Індію, ОАЕ. Компанія активно співпрацює з США, Канадою, Бразилією щодо реалізації спільних проектів в авіабудуванні.

 

TF-X (Turkish Fighter Experimental) - проект винищувача п'ятого покоління, що розробляється турецькою компанією аерокосмічної індустрії TAI. Три можливих варіанти дизайну були представлені у травні 2013 року на Міжнародній оборонній виставці IDEF-2013 у Стамбулі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків