Комунальний колапс у Харкові: Поліція чекає на результати експертиз з Києва

У Харкові триває досудове розслідування за фактом проривів теплової мережі в різних районах міста у 2018 році

Про це Depo.Харків повідомили у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області.

За даними поліції, слідчі отримані висновки будівельно-технічної експертизи та експертизи з питань життєдіяльності, які підтвердили неналежний стан обслуговування теплової мережі, що в свою чергу призвело до проривів мережі на окремих її ділянках.

У поліції нагадали, що 3 березня 2018 року прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України відносно посадових осіб КП "Харківські теплові мережі", які не забезпечили належну підготовку до опалювального сезону та своєчасну інспекції теплових мереж, що у свою чергу призвело до проривів у Київському, Шевченківському та Немишлянському районах.

Внаслідок аварій з 22 лютого по 3 березня 2018 року в різних районах Харкова без опалення залишилися понад 1 300 будинків, міська лікарня №27, пологовий будинок №3, були закриті 10 шкільних та 11 дошкільних закладів.

Поліцейські допитали працівників КП, працівників комісії, які беруть участь у проведенні щорічних гідравлічних випробувань, інспекторів Держенергонагляду, які проводили службову перевірку відносно проривів у лютому та березні 2018 року, встановлені та допитані розробники системи ІГС "Теплограф", якою користується центральна диспетчерська служба комунального підприємства.

Відповідно до показань працівників КП та Держенергонагляду, прориви сталися в результаті корозії зовнішнього покриття теплової мережі, яка не була виявлена під час планових гідравлічних випробувань.

Під час досудового розслідування встановлені підрядні організації, які проводили ремонтні роботи під час підготовки до опалювального сезону та планові роботи на підставі договорів підрядів, а також постачали витратні матеріали та запчастини комунальному підприємству. "Витребувані договори підрядів, акти виконання робіт та інша господарська документація, пов'язана з проведенням ремонтних робіт КП. Зазначена документація направлена у експертні установи на дослідження. Зараз Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз проводиться судова економічна експертиза. З метою встановлення матеріальних збитків, які були завдані під час ліквідації проривів теплової мережі, призначена додаткова будівельно-технічна та товарознавча експертизи. За результатами призначених експертиз буде вирішено питання про наявність в діях конкретних службових осіб складу кримінального правопорушення", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові стало відомо ім'я міського чиновника, викритого на хабарі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook