Кому Харків платить за ремонти будинків, або Фаворити департаменту Нехорошкова (ФОТО)

Департамент житлового господарства Харківської міськради увійшов до ТОП-10 замовників, що ігнорують проведення аукціонів

Отримують же підряди від Департаменту Романа Нехорошкова оточення його заступника Олександра Лементи, депутатів Харківської міськради Семена Сироти, Богдана Долини, Максима Мусєєва.

За даними моніторингового порталу Dozorro, Департамент житлового господарства Харківської міськради, який очолює Нехорошков, уклав 752 прямих договори на понад 100 млн грн. Тобто в Департаменті самі вирішували, хто буде виконувати роботи.

Частину робіт із ремонту будівель віддали комунальним підприємствам, зокрема, КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство", який очолює депутат міськради від фракції "Відродження" Семен Сирота, КП "Харківспецбуд" директором якого є ще один депутат Богдан Долина, КП "Харківжилбуд", частину отримали приватні компанії.

Кому Харків платить за ремонти будинків, або Фаворити департаменту Нехорошкова (ФОТО) - фото 1

Щодо приватників, то 163 угоди на суму понад 10 млн грн без проведення торгів уклали з ТОВ "Спеціалізований "Проектно-будівельний монтажний поїзд-753". Цю фірму ЗМІ пов'язують з персоною голови Адміністрації Холодногірського району Харкова Максима Мусєєва.

Цікаво, що всі три фірми, які пов'язували з Мусєєвим і від яких він відхрещувався, нещодавно переписали на одну й ту саму людину – Євгенія Ананченко – аудитора з Ізраїлю.

Ще кілька фірм, які роками отримують гроші на ремонт будинків харків'ян, пов'язані з персоною Миколи Хомовського. Він був партнером заступника директора Департаменту житлового господарства Олександра Лементи у ТОВ "Реконструкція".

Однак останнім часом власні фірми Хомовського отримують небагато підрядів. При цьому з'явилися нові фірми, де також є слід цієї не чужої для керівництва Департаменту житлового господарства людини.

У 2016 році відразу чотири нових фірми були зареєстровані на ім'я Артема Коротких. Всі ці фірми почали отримувати підряди від Департаменту Нехорошкова.

Кому Харків платить за ремонти будинків, або Фаворити департаменту Нехорошкова (ФОТО) - фото 2

Зокрема, ТОВ "БК "Макробуд", де засновником вказаний Коротих, орендує всю техніку у фірми Хомовського. Більше того, родичка останнього числиться серед співробітників "Макробуду". Ще один робітник цієї фірми – Костянтин Стовпець – отримує гроші від Департаменту Нехорошкова як фізична особа-підприємець.

І це ще не все. Сам Хомовський, за даними "Харківського антикорупційного центру", вказаний як співробітник ТОВ "БК "ВВС-буд". Ця фірма отримала підряд від КП "Жилкомсервіс".

Засновником ТОВ "БК "ВВС-буд" є Олександр Волков, який має цілу низку фірм, які виконують роботи з ремонту житлових будинків комунальної власності. Наприклад, його фірма "Максі-Буд", за даними системи "Прозорро", отримала 29 підрядів на 1,9 млн грн.

Кому Харків платить за ремонти будинків, або Фаворити департаменту Нехорошкова (ФОТО) - фото 3

Ще про Волкова: він є засновником ТОВ "Технікабуд" та ТОВ "БВКФ "Технікабуд". У цій компанії партнером Волкова є Володимир Савкович. Раніше серед засновників був Сергій Зінченко. Він та Савкович є також партнерами Руслана Слівінського – сина екс-директора КП "Благоустрій" Катерини Слівінської.

Однак не тільки Департамент житлового господарства відмічається цікавими рішеннями. Комунальні підприємства, які також підпорядковуються Нехорошкову, теж привертають до себе увагу.

Так, КП "Харківспецбуд" з вересня по грудень уклав 28 угод з ТОВ "Буд-Девелопмент Україна" щодо ремонту будинків загальною вартістю 3,69 млн грн.

Засновником ТОВ "Буд-Девелопмент Україна" зараз є Олег Лановенко, директором вказаний Сергій Колотюк. Раніше засновником підприємства був Сергій Пашков. Він є керівником ТОВ "Сучасний дизайн", яке належить директору КП "Харківспецбуд" та депутату міськради від "Відродження" Богдану Долині. Більше того, дружина Олега Лановенко Юлія, за даними з її сторінки у соціальній мережі, працює саме у КП "Харківспецбуд".

Інше КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" замовляє ремонтні роботи ТОВ "БК "Харківбудмонтаж", яке належить депутату міськради від "Відродження" Богдану Долині.

Кому Харків платить за ремонти будинків, або Фаворити департаменту Нехорошкова (ФОТО) - фото 4

Не відстають від колег й у КП "Харківжилбуд", яке мало відоме мешканцям міста. Підряди, які отримує від департаменту це КП, наступного дня можуть віддати фірмі з сумнівною репутацією.

Крім того, виявилося, що ремонти для "Харківжилбуд" роблять люди з бізнес-оточення віце-мера Андрія Руденка, який у міськраді нібито має відповідати за ЖКГ.

Так КП "Харківжилбуд" 24 жовтня уклало угоду з ТОВ "Будівельна компанія "Будсервіс-21" щодо ремонту будівлі вартістю 1,045 млн грн.

ТОВ "Будівельна компанія "Будсервіс-21" була заснована 26 серпня 2016 року. Засновниками є Андрій Дорожко та Лариса Волкова.

Дорожко також є серед засновників ТОВ "Єдина міжнародна транспортна система", де його партнерами вказані Тетяна Піунова та Олександр Резанова. Крім того, ця фірма має однаковий номер телефону – (057)7525166 – із ТОВ "Авто-Ові", ТОВ "ТК "Трансавто", ТОВ "АТП "Автотранс" тощо.

Серед засновників ТОВ "Авто-Ові" є Руденко Інна Михайлівна – родичка віце-мера Харкова Андрія Руденко.

Кожен рік через Департамент Нехорошкова розподіляються кошти на ремонти сотень будинків в місті. Що бачать харків'яни за результатами засвоєння цих грошей – питання, швидше, риторичне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook