ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Коли Аваков зненавидить Згуладзе

Ека Згуладзе залишається чи не єдиною успішною реформаторкою-варяжкою в уряді Яценюка, саме це і обіцяє їй неприємності в найближчому майбутньому
Depo.
19 травня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Коли Аваков зненавидить Згуладзе
Коли Аваков зненавидить Згуладзе

Втеча з українського уряду реформаторів-іноземців, здається перетворюється на тенденцію. Після нещодавнього скандалу навколо Саші Боровика вчора пішла з посади радника міністра економічного розвитку і торгівлі Яніка Меріло. В обох випадках причиною відставки служить неможливість реалізувати свої ідеї в нинішньому українському уряді. Вже і Саакашвілі заговорив про відсутність політичної волі до реформ...

Загалом чисельний грузинсько-прибалтійський десант в нинішньому уряді ніякими особливими досягненнями поки похвалитися не може, за винятком хіба що заступниці міністра внутрішніх справ Арсена Авакова грузинки Еки Згуладзе. Впроваджуване нею перевтілення сумнозвісної хабарництвом Державтоінспекції в патрульну поліцію, нехай і не карколомними темпами, але таки просувається вперед.

На цій темі не забуває піаритися на правах міністра і сам Арсен Аваков, але якось так виходить, що не дуже вдало. В населення реформи в міліції все одно асоціюються з іменем Згуладзе, Аваков же поступово перетворюється на збирача усього міліцейського негатива, якого на жаль аж ніяк не меншає.

За останні дні Аваков примудрився нахапати негативу більше ніж треба. По-перше він повернув на посаду свого радника Зоряна Шкіряка після його недолугого рятувального вояжу до Непалу в статусі в.о. глави ДСНС. На такій же посаді радника Аваков прихистив і значно більш скандального свого колишнього заступника Сергія Чеботаря.

От і виходить, що в свідомості громадян чітко вимальовується наступна картина - поки Згуладзе реально впроваджує реформу в МВС, Аваков покриває своїх друзів та соратників, що встигли публічно дискредитувати себе. Хочеш не хочеш, а рано чи пізно Аваков "заревнує" і спробує якось позбутися Згуладзе. То ж цілком імовірно, що грузинська реформаторка буде змушена вирушити слідом за Боровиком та Меріло. Якщо ж по-тихому спровадити Згуладзе не вдасться, ми з вами цілком можемо стати свідками цікавої публічної війни між міністром внутрішніх справ та його заступницею. Сумно лише, що ані держава, ані її громадяни, ані правоохоронна система від усіх цих внутрішніх розбірок реформаторів жодного зиску не отримає.