UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Клімкін розповів, якою буде резолюція щодо миротворців ООН на Донбасі

Україна запропонує проект резолюції Ради безпеки ООН про миротворчу місії на Донбасі, коли погодить позиції з іноземними партнерами - це буде загальна резолюція

Клімкін розповів, якою буде резолюція що…

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Щодо російської резолюції нічого не почалося, крім дуже формальних консультацій, і то один раунд - щоб просто зреагувати. Ми на цей гачок не попадемося. Спочатку - загальна позиція з "великою сімкою", з ЄС, Китай теж важливий. Тільки потім ми підемо з нашою резолюцією. Але це буде загальна, а не тільки наша резолюція", - каже Клімкін.

Він уточнив, що українська сторона має проект резолюції, і він узгоджений з друзями України.

"Ми її внесемо саме в той момент, коли у нас буде спільна позиція не тільки з нашими друзями, а й з усіма основними гравцями. І коли Росія не зможе на 100% почати гру, як завжди вона робить, зі створення умов для ослаблення мандату місії", - пояснив дипломат.

Клімкін наголосив, що не може бути ослаблення мандату миротворців.

Крім того, глава МЗС України зазначив, що перша резолюція, яку затвердить Радбез ООН, буде технічною і не передбачатиме мандат всієї місії.

"Після цієї резолюції або паралельно з нею буде місія, яку генеральний секретар ООН направить, щоб зрозуміти, які кошти і сили і в часових рамках, і щодо організації процесу реально потрібні", - розповів міністр.

Він нагадав, що Україна свої пропозиції подала ще на початку 2015 року.

"У чому полягає трюк зараз. Якби ми внесли будь-який проект резолюції, навіть найкращий, наголошую: навіть не щодо мандату, а технічної. Росія почала б одразу грати сама або за рахунок своїх друзів, намагаючись їх якось зблизити", - сказав Клімкін.

При цьому він додав, що таким чином Росія намагалася висувати свої умови введення миротворчої місії, які є неприйнятними для України.

Нагадаємо, НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Головна умова України до введення миротворців, щоб мандат місії покривав усю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон.

За словами президента України Петра Порошенка під час Генасамблеї ООН, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі, і цю ідею підтримує не тільки Україна, а й велика кількість країн – членів ООН.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme