Клімкін і Лайчак анонсували переговори щодо акредитації російських спостерігачів на виборах в Україні

Голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Міністерство закордонних справ України сьогодні обговорять питання можливої відмови в акредитації російським спостерігачам на виборах президента України

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 15 січня, під час відкриття Почесного консульства Республіки Словаччина в Харкові сказав очільник МЗС Словаччини, голова ОБСЄ Мірослав Лайчак, оцінюючи на прохання журналістів намір української сторони відмовити в акредитації російським спостерігачам ОБСЄ під час виборчого процесу в Україні.

"Я про це буду ще розмовляти з міністром Клімкіним, так що я не хотів би інформувати пресу перше, ніж у нас буде дискусія з цього та багатьох інших питань", - сказав Лайчак.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслив, що Україна має намір не акредитовувати російських офіційних спостерігачів ОБСЄ на виборах президента України.

"Це тема нашої сьогоднішньої розмови. Ви знаєте нашу позицію, позицію Міністерства закордонних справ, що ми не можемо акредитувати, я підкреслюю, офіційних спостерігачів від Російської Федерації, яка є країною-агресором. Це абсолютно безглуздо в політичному сенсі, це безглуздо також з юридичної точки зору. Ви знаєте, що стаття 70 "Закону про вибори", там є такі повноваження і у МЗС, і у Центральної виборчої комісії. Від себе ми кажемо, що міністерство закордонних справ цього робити не буде", - сказав Клімкін.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook