"Хто замовив Катю Гандзюк?": Як у Харкові вимагали розслідування вбивства (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Харків 4 жовтня приєднався до всеукраїнської акції "Рік без Каті", присвяченої роковинам вбивства Катерина Гандзюк

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
"Хто замовив Катю Гандзюк?": Як у Харков…

Біля обласного управління Національної поліції зібралося близько півсотні учасників акції. Вони вимагали ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк, а також арешту всіх замовників та організаторів злочину. Активісти обурені тим, що через рік після резонансного вбивства справа так і не була доведена до свого логічного завершення.

 

"Рік тому померла Катя Гандзюк, – розповів керівник "Харківського антикорупційного центру" Дмитро Булах. – Власне, це наша колега. Це людина, яка була однією з ключових особистостей на півдні України, проукраїнських активісток. У мене особисто головні претензії до нашої правоохоронної системи. І до поліції, зокрема. Тому що поліція зробила дуже багато таких темних справ, щоб справа Каті Гандзюк не була розслідувана. І вони знаходили цапа-відбувайла. А потім ми з'ясували, що не ця людина вбивала Катю. Вони знаходили інших людей. Але, фактично, допомагали реальним виконавцям втекти від відповідальності. В мене особисто претензія до Національної поліції, до її ефективності. І взагалі, до розслідування інших справ таких активістів".

 

 

Учасники мітингу тримали в раках плакати з надписами "Коли знайдуть замовників?", "Харків питає: Хто замовив Катю Гандзюк?", "Авакова у відставку. Досить". У заході взяли участь члени таких організацій, як "Харківській антикорупційний центр", "Харківська реформаторська коаліція", Фундація регіональних ініціатив, "Світанок" та інші.

 

"У наш час як ніколи важлива публічність, – підкреслила голова ради старійшин ФРІ Маргарита Чернишова. – Дуже часто справи, про які ми мовчимо, – це справи, про які забувають, яким взагалі припиняють давати якійсь рух. Тому тим, що тут збираємося, ми нагадуємо про наше існування як активістів, нагадуємо про проблеми, які існують. І нагадуємо про те, що це потрібно розслідувати, про те, що це немає піти на самотік. Ми нагадуємо, що люди, на яких суспільство поклало відповідальність, мають виконувати свою роботу".

 

 

Пам'ять Катерини Гандзюк присутні вшанували хвилиною мовчання. Мітингувальники підкреслили, що без ефективних розслідувань таких злочинів напади на активістів будуть повторюватися знову та знову. Акція "Рік без Каті" пройшла близько в 40 містах України. Її підтримали і за кордоном – про вбивство Катерини нагадати в Канаді, США, Німеччині, Італії та Ізраїлі.

 

 

Херсонська активістка Катерина Гандзюк загинула 4 листопада 2018 року у віці 33 років. Це сталося за три місяці після того, як виконавець замовного вбивства облив її сірчаною кислотою. Уже були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу. Але особи замовників офіційно так і не були встановлені.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme