Хто замовив Катю Гандзюк: У Харкові близько 100 осіб долучилися до всеукраїнської акції

Харківські активісти проводять акцію з вимогою встановити замовників та покарати причетних до нападів на громадських активістів

Як передає кореспондент Depo.Харків, у мітингу, що проходить навпроти будівлі Харківської ОДА, беруть учать близько 100 громадян. Люди тримають плакати із написами: "Харків питає: Хто замовив Катю Гандзюк?", а також плакати із зображенням загиблої активістки.

Організатори акції наголошують, що подібні мітинги сьогодні, 18 травня, проходять в усіх великих містах України.

Учасники мітингу наголошують, що доки нападники та замовники нападів на українських активістів не будуть виявлені та покарані, всі учасники суспільних рухів у державі залишаються у небезпеці.

Люди підкреслюють, що незважаючи на зміну політичної влади, продовжуватимуть тиснути на відповідальних осіб для того, щоб покарати нападників.

Довідка Depo.Харків. Напад на Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. 4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки. 

31 січня 2019 року батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської облради Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

11 лютого Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

15 лютого Шевченківський райсуд Києва арештував його із правом внесення застави 2,497 млн гривень. Того ж дня Мангер вийшов з СІЗО під заставу, а 18 лютого він повернувся на роботу.

6 березня Шевченківський райсуд Києва частково задовольнив клопотання прокуратури про відсторонення Мангера з посади.

3 квітня суд не взяв Мангера під варту, у нього забрали паспорт й одягли електронний браслет.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook