UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Харків'янам покажуть ретрофотографії їх землячок

У п'ятницю, 22 березня, в Харківській муніципальній галереї розпочне роботу виставка "Краса, що написана світлом...", на якій покажуть фотографії харків'янок кінця XIX – початку XX століть

Харків'янам покажуть ретрофотографії їх…

Як передає Depo.Харків про це під час прес-конференції в медіа-центрі "Время" розповів координатор виставки,  харківський фотограф Володимира Оглоблін.

На виставці "Краса, що написана світлом ..." буде представлено 30 фотографій мешканок Харкова. Більшість робіт близько 100 років зберігалися в сімейних альбомах та скринях. На пошуки цих фото у координатора виставки, харківського фотографа й історика за фахом Володимира Оглобліна пішло більше 30 років.

"Цей проект я виношував ціле покоління, – розповідає Володимир Оглоблін. – Перші знімки харківських майстрів другої половини XIX – початку XX століття мене вразили. З'ясувалося, що існує вакуум, ми нічого не знаємо про них – тривалий період застою в цьому відношенні потрібно було якимось чином заповнювати. Я почав збирати фотографії і це все розтягнулося до сьогоднішнього дня. В моїх скринях, альбомах, файлах – понад три тисячі унікальних фотографій, що зібрані практично по всьому світу. Фотографії надсилають із Мексики, з Франції, з Німеччини, з країн Балтії й з багатьох місць, куди емігрували люди – часто не по своїй волі".

Основний меседж виставки – показати жіночу красу та старий Харків. Відвідувачі зможуть дізнатися, як виглядали й чим займалися харків'янки на рубежі XIX – XX століть. До експозиції увійшли роботи як відомих мешканок міста того часу, так і незнайомок. Серед них – як знімки визнаних харківських фотографів Альфреда Федецького та Олексія Іваницького, так і майстрів, невідомих широкому колу поціновувачів фотографії. Авторство частини знімків не встановлено.

"Хотілося, звичайно, показати відомих жінок, харизматичних, проте я подумав, що інші також цікаві, тому що ми їх не знаємо, – зазначає координатор виставки. – На виставці буде чотири фото незнайомок. У двох випадках я знаю авторство – фотограф Іваницький або Федецький, але більше нічого не знаю".

Депутатка Харківської міськради Олена Горошко, яка займається проектами, пов'язаними з охороною культурної спадщини міста, підкреслює, що ідея організувати подібну виставку з'явилася три роки тому.

"У мене виникла ідея проекту "Історичний Харків", в рамках якого планується проведення декількох фотовиставок, одна з них – "Краса, що написана світлом", – зазначає Олена Горошко. – Останнім часом у нас, на жаль, дуже багато направлено на дезінтеграцію суспільства, хочеться робити те, що згуртовує громаду й цінності. Такі проекти для мене важливі, я шукаю зв'язок між часом, зв'язок між культурами, зв'язок, врешті-решт, між чоловіком та жінкою. Власне, цей проект, перш за все, має об'єднати історію нашого міста й людей, підкреслити його красу і велич".

За словами Горошко, сьогодні історичну пам'ять й культурну спадщину часто незаслужено забувають. Виставка "Краса, що написана світлом ..." спрямована на те, щоб відновити статус кво.

"Історична пам'ять не відбивається на фасадах будинків, де жили люди, у фотовиставках, музейних колекціях, – підкреслює Олени Горошко, – Дуже би хотілося, щоб ці традиції відроджувалися. Я дуже вдячна фонду Олександра Грановського, який відразу відгукнувся й підтримав ідею цього проекту".

Виставка "Краса, що написана світлом..." працюватиме в Муніципальній галереї з 22 по 31 березня без вихідних. Вхід вільний.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme