Харківського бізнесмена покарали на 3 млн грн

До роботи на підприємстві були допущені 29 працівників без укладання трудового договору

Про це Depo.Харків повідомили у ГУ Держпраці у Харківській області.

За даними управління, наприкінці 2018 року інспектори перевірили суб’єкт господарювання, діяльність якого пов’язана з розповсюдженням білетів лотерей державного оператора. Під час перевірки були виявлені порушення – до роботи були допущені 29 працівників без укладання трудового договору.

Не погодившись з результатами інспекційного відвідування, підприємець звернувся до суду. Свою позицію він аргументував тим, що між ним та особами укладені договори на розповсюдження державних лотерей.

"Посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та суб’єктами господарювання", - сказано у повідомленні.

Харківський окружний адміністративний суд у повній мірі підтримав позицію управління Держпраці та визнав договори підміною трудових відносин. Суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі понад 3 млн грн.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові суд відпустив вантажника, який скоїв крадіжку на роботі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook