Харківський військовий шпиталь отримав новітнє обладнання для стерилізації хірургічних інструментів

Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Харків) отримав новітні автоклави

Харківський військовий шпиталь отримав н…

Харківський військовий шпиталь отримав новітнє обладнання, призначене для стерилізації хірургічних інструментів та допоміжних засобів: посуду, бинтів, серветок, інших матеріалів, стійких до пари й термічної обробки, повідомили Depo.Харків у Інформаційному агентстві Міноборони України АрміяInform.

Як розповів виконувач обов’язків начальника операційного відділення центру Костянтин Марданян, нове устаткування водо- та енергоощадне, має короткий стерилізаційний цикл і просте в експлуатації.

"Апарат запускають одним дотиком. На відміну від старого обладнання, яке використовували раніше, нове не потребує налаштування й постійного нагляду персоналу. Система автоматично контролює всі операції, самостійно діагностує, забезпечуючи надійну, безпечну та зручну роботу стерилізатора",  – розповів медик.

Він додав, що устаткування має п’ять режимів роботи і підходить для дезінфекції хірургічного інструментарію з порожнинами, з’єднаннями, шарнірами або вузькими прорізами.

"Вакуумний тиск, який створює всередині камера під час роботи стерилізатора, усуває повітря з порожнин інструмента, а гаряча пара знищує всі патогенні бактерії", – зазначив Марданян.

Кожен автоклав оснащений фільтром зворотного осмосу для забезпечення необхідних параметрів водоочищення. Крім того, у комплектацію входять два бокси для стерилізації і зберігання продезінфікованих засобів. У них стерильність хірургічного інструмента зберігається півроку, а у звичайних боксах – лише три дні.

У Міноборони підкреслили, що використання обладнання значно знижує ризик зараження пацієнтів та медпрацівників під час хірургічних операцій.

Хірургічні автоклави вартістю понад 1 млн грн придбані коштом Міністерства оборони України.

Читайте також: У харківській підземці стався технічний збій

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"