Харківський лабцентр отримав 53 тест-системи на COVID-19

Харківський обласний лабораторний центр отримав з китайського гуманітарного вантажу 53 тест-системи для виявлення коронавірусу

Харківський лабцентр отримав 53 тест-сис…

Про це в ефірі UA: Харків розповіла головний державний санітарний лікар Харківщини Любов Махота, передає Depo.Харків.

Вона підкреслила, що кожна тест-система розрахована на 96 досліджень.

"В нашій установі, в обласному харківському лабораторному центрі, не було до цього часу тест-систем. Вони лише з'явилися учора-сьогодні (24 та 25 березня – Ред.), триває доставка гуманітарної допомоги, китайські тест-системи... Існує два види тестів: це швидкі, експрес-тести, якими користуються у ліжка хворого, і є тест-системи для лабораторії вірусологічної, яка проводить дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції. Саме оці тест-системи завезені до нашої лабораторії", - сказала Махота.

"53 тест-системи. Одна тест-система розрахована на 96 досліджень. Це не означає, що на 96 осіб, оскільки на одну особу може бути витрачено декілька. В середньому, можливо, на 70 осіб можна розраховувати, орієнтовно. Можливо, менше, можливо, більше", - додала вона.

Цієї кількості, за її оцінками, вистачить приблизно на три місяці.

"Здорові особи тести не здають, навіть ті, що мали контакт. Тести здають лише ті особи, які уже мають клінічні прояви, плюс мали контакт з хворим на COVID-19 або ж повернулися з країни, неблагополучної з COVID", - сказала Махота.

Вона зазначила, що існує 100-відсоткова" вірогідність, що вірус прийде і в Харківську область. Основна задача медиків, епідеміологів - стримати стрімкий ріст захворюваності. "Щоб оцю криву розтягнути в часі. Щоб змогли справлятися лікувальні заклади", - зазначила Махота.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині лабораторно підтверджено перший випадок коронавірусу, хоча формально він ще залишається в статистиці як підозра, оскільки потрібне підтвердження національної лабораторії в Києві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"