Харківський коксовий завод викиди пилу зменшив практично до нуля, – директор

У Харкові викиди пилу в коксосортувальному відділенні коксового цеху заводу "Новомет" зведено практично до нуля

Михайло Хомченко

Коксовий завод відкидає інформацію про те, що внаслідок виробництва в повітря потрапляє неприємний запах.

Як передає Depo.Харків, про це в ефірі програми "Відзеркалення" на АТН повідомив директор підприємства Максим Бондарєв.

За його словами, це результат завершення першого етапу масштабної екологічної модернізації підприємства. Щоб досягти таких результатів, завод придбав рукавні фільтри у компанії-виробника, що лідирує на ринку.

"В результаті модернізації цієї установки і, я думаю, що чергові перевірки це підтвердять, викиди пилу на цьому джерелі дорівнюють практично нулю. Тому що використані в цьому проекті німецькі фільтри компанії BWF – німецької компанії, лідера у цій галузі. Такі фільтри використовуються на всіх подібних коксо-хімічних підприємствах. Ми намагаємося брати краще і використовувати для себе і для того, щоб наша робота щодо зменшення викидів була більш ефективною", - підкреслив Бондарєв.

Директор підприємства також прокоментував побоювання активістів щодо диму та неприємного запаху. Перший з'являється із заводської вежі гасіння і це всього лише пара, яка утворюється у процесі гасіння коксу. Другий, мабуть, зовсім не має відношення до заводу. За словами Бондарєва, коксове виробництво – процес безперервний, отже він не має піків або спадів.

"У нас немає диму ночами або лише вдень. Коксове виробництво передбачає безперервний процес. У нас є коксова батарея, в ній 25 печей, і щогодини вони видають кокс і засипається вугілля. Тому ми не маємо пікових процесів – так коксове виробництво працює в усьому світі. Це загальноприйнятий процес. Тому вечірні, нічні погіршення це вже не до нас. У цьому треба розбиратися, бо довкола є ще якісь підприємства. Хто займався ними, чи вивчали які у них викиди? Які в них порушення? Тому що запахи, на які скаржаться, їм нема звідки взятися у нас на виробництві, вони скоріше біологічного походження", - наголосив Бондарєв.

Він також повідомив, що наступний великий етап екологічної модернізації – оновлення установки біохімічної очистки води, яка використовується на виробництві. Зокрема, для гасіння коксу. Це дозволить зробити воду максимально чистою, як і пар, що утворюється в процесі гасіння.

Нагадаємо, що з початку 2021 року на коксовому заводі стартувала системна модернізація технологічних процесів та обладнання. У жовтні завершилася модернізація аспіраційної установки в коксортувальному відділенні коксового цеху. На початок 2022 року заплановано модернізацію біохімічної установки очищення води, що використовується на виробництві.

Читайте також: У Харкові коксовий завод "Новомет" виплатив 3,5 млн грн штрафу, – адміністрація

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків