Харківський історичний музей запустив 3D-тур

Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова запустив 3D-тур по виставці "Слобожани", що була відкрита до його 100-річчя

Харківський історичний музей запустив 3D…

Як повідомили Depo.Харків, в музеї, експозиція названа на честь однойменної книги Миколи Сумцова – засновника музею Слобідської України, від якого веде свій родовід історичний музей.

"Карантин не зупинив нашу роботу, а дав поштовх до розвитку онлайн-комунікації з відвідувачами і формування нашої аудиторії в інтернет-просторі", – зазначила заступниця директора музею Ольга Сошнікова.

За її словами, 3D-тур по виставці "Слобожани" створений для того, щоб діалог із відвідувачами не переривався, а формування національної ідентичності за допомогою вивчення історії та традицій нашого краю не зупинялося навіть у період карантину.

Віртуальний тур зроблений на Google-картах. На його створення у автора Михайла Проценка пішло більше місяця. "Ми зняли 37 віртуальних панорам – зокрема, панорами з квадрокоптера, – розповідає Проценко. – Для кожної панораму зняли 24 фотографії – загалом 888 фото. Спеціальним об'єктивом Fisheye робилася сферична картинка, потім ці кадри "зшивалися". Якість зображень є оптимальним для завантаження. Людина може прямо з пошукової системи Google або з Google-карт перейти в цей віртуальний тур і подивитися виставку. Таким чином, у відвідувача створюється ефект присутності, не виходячи з дому, він може зануритися в атмосферу музею і "погуляти" по виставці".

Відвідати 3D-тур можна прямо зараз на сайті музею, а також на Google-картах.

Довідка. Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова – один із найбільших музеїв України, осередок культурної спадщини регіону, провідний науково-дослідний і методичний центр музеєзнавства на Слобожанщині та важливий об’єкт всіх туристичних маршрутів країни.

Наразі колекція музею нараховує понад 334 тис. пам'яток матеріальної і духовної культури державного та світового значення. Серед них – єдиний в Україні гетьманський прапор кінця XVII сторіччя, предмети українського бароко, кліше "50 карбованців" 1918 року Української Народної Республіки, меморіальні комплекси та твори видатних українських художників С.І. Васильківського, І.Ю. Рєпіна, М.С. Самокіша, цінні колекції археологічних, етнографічних і нумізматичних предметів, а також зброя, предмети спорядження тощо.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині кількість випадків коронавірусу зросла на 0,2% - до 912 підтверджених фактів.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme