Харківських радіофізиків нагородили за винахід 80-річної давності

У Харкові Каразінські радіофізики презентують відзнаку світового рівня

Харківських радіофізиків нагородили за в…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, церемонія відкриття пам’ятної дошки IEEE Milestone на знак вшанування радіолокатора "Зеніт" відбудеться завтра, 21 листопада, о 14:00 на факультеті радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем (РБЕКС) Каразінського університету.

За відомостями прес-служби, міжнародна організація ІЕЕЕ (Institute of Electrical and Electronics Engineers) відзначила харківських радіофізиків за вагомий внесок у розвиток світової науки та техніки. А саме – за створення у 1938 році радіолокатора "Зеніт", який зміг точно визначити три координати літака у польоті, тоді як до цього винайдені у світи системи могли визначити лише дві координати.

"Для української мікрохвильової та радіолокаційної спільноти ця відзнака від ІЕЕЕ має надзвичайне значення: завдяки їй визначна праця Абрама Слуцкіна, Олександра Усикова та Семена Брауде, українських піонерів у розробці магнетронів та вивченні мікрохвиль, здобула міжнародне визнання", – наголосив декан факультету РБЕКС Сергій Шульга.

За словами декана, з приблизно 200 існуючих IEEE Milestone відзнак тільки 6 пов’язано з радарами, а саме крім Зеніту серед них є: 2 у США, 2 у Японії та 1 у Німеччині.

Знакова дошка IEEE Milestone є першою відзнакою такого роду, яку IEEE присудило в Україні. Її передали Каразінському університету, оскільки усі розробники радару навчалися та працювали свого часу саме у Харківському університеті.

Довідка Depo.Харків. 14 жовтня 1938 року в Харкові було проведено перше успішне польове випробування двохантенного імпульсного радіолокатора "Зеніт", яке продемонструвало його здатність точно визначати всі три координати літака у польоті. Для систем, які існували на той час, це було неможливою задачею, бо вони могли визначити лише дві координати цілей. "Зеніт" подолав цей недолік завдяки вдалій комбінації двох основних нововведень: використання імпульсного методу і хвиль у діапазоні 60-65 см, тобто коротших за вживані в інших радарних установках того часу.

Інститут інженерів з електроніки та електротехніки (IEEE) - міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Світовий лідер в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки. Штаб-квартира організації розташована в Піскатавей, Нью-Джерсі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"