Харківські виробники БТРів опинилися на межі знищення, - "Укроборонпром"

ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова" вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень

Про це Depo.Харків повідомили в державному концерні "Укроборонпром".

Причиною такого кроку в концерні називають "низку рішень Міноборони України, які створюють умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України".

Зокрема, Міноборони припинило фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод", яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки "71", виробляти необхідну кількість корпусів. При цьому 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств концерну.

Водночас, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення.

"Також Міністерство оборони без пояснення причин припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки, - сказано в повідомленні. - Фактично ХКБМ залишилося без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства".

ХКБМ є розробником бронетехніки. Його фахівцями було створено Т-34 та Т-64, крім того ХКБМ розробило "Оплот", БТР-3, БТР-4 та іншу сучасну бронетехніку. Водночас ХКБМ є єдиним в Україні виробником БТР-4, які з перших днів війни застосовуються на передовій.

Як повідомляв Depo.Харків, комунальне підприємство "Харківський метрополітен" у чотири рази занижує доходи від рекламної діяльності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook