Харківські археологи звинуватили голову РДА на Сумщині у вимаганні 70 тис. доларів: Вирок суду

Обвинуваченню не вдалося довести в суді провину голови райадміністрації на Сумщині, якого харківські археологи звинуватили у вимаганні хабара

Харківські археологи звинуватили голову…

Про це йдеться у вироку Лебединського районного суду Сумської області, передає Depo.Харків.

Згідно обвинувального акту, голова Липоводолинської районної державної адміністрації Сумської області обвинувачувався в отриманні хабара.

За даними обвинувачення, у травні 2015 року до голови РДА звернувся представник військово-патріотичного об`єднання "Орієнтир", яке зареєстроване в Харківській області, з метою отримання дозволу на пошук на території району пам`яток археології, історії та культури, а також встановлення місцезнаходження військової техніки часів Другої світової війни.

У червні 2015 року чиновник заявив, що не заперечує проти проведення пошукових робіт за умови передачі йому хабара, однак його суму не назвав. Вже на початку липня голова РДА озвучив бажану суму – 70 тис. доларів. Керівник об’єднання погодився передати хабар двома частинами. 

27 серпня 2015 року чиновник підписав дозвіл на проведення робіт, після чого зустрівся з потерпілим. У обумовленому місці знайомий голови РДА, який не був обізнаний щодо його планів, отримав від потерпілого гроші - 200 тис. грн справжніми купюрами та 500 тис. грн імітаційними. У момент передачі грошей чиновник з приміщення вийшов. Однак отримати кошти від знайомого останній не встиг, оскільки їх вилучили працівники правоохоронних органів.

Чиновник на суді провину не визнав та заявив, що до нього за дозволом на проведення пошукових робіт звернувся потерпілий. Також останній попросив надати допомогу в пошуках житла, техніки для земляних робіт, працівників для їх виконання та охоронців. Обвинувачений зателефонував знайомому, який обіймав посаду керівника "місцевого відділення "Правого сектору" та входив до складу координаційного центру з допомоги АТО, та повідомив про потребу в робітниках. Під час зустрічі в кафе 27 серпня чоловік заявив, що грошей не бачив, а залишив заклад, оскільки закінчувалася обідня перерва. Однак піти з кафе не зміг, бо його зупинили правоохоронці.

Крім того, сторона захисту на суді заявила, що грошові та імітаційні кошти були отримані працівниками правоохоронних органів неналежним чином, аудіо- та відеозаписи оформлені не відповідно до вимог чинного законодавства, тому просила визнати їх недопустимими доказами. Також захисники чиновника заявили, що неналежними є висновки низки експертиз та постанови.

Свідки, які працювали заступниками голови РДА заявили на суді, що жодних незаконних вимог чиновник керівнику об’єднання не висував.

Член об’єднання "Орієнтир" у свою чергу заявив, що на одній з зустрічей з головою РДА був присутній його заступник, який заявив, що знайдена техніка може коштувати 200-230 тис. доларів, після чого чиновник й почав вимагати хабар у розмірі третини від можливої вартості знайденого. Він заявив про вимагання до правоохоронних органів, які й надали згадані раніше купюри.

Суд критично поставився до показів потерпілого в частині необхідності отримання дозволу на проведення робіт, оскільки він же зазначив, що роботи можна проводити й без цього документу. Суд також зазначив, що голова РДА наказав потерпілому передати гроші третій особі, яка мала бути виконавцем робіт. Крім того, третій чоловік також заявив на суді, що отримав гроші саме за проведення пошукових робіт. Чи мали кошти в подальшому передаватись іншій особі, кому саме, в якій кількості та на яких умовах ні протоколом слідчого експерименту, ні іншими матеріалами справи не зафіксовано.

Суд визнав голову РДА невинуватим у скоєнні кримінального правопорушення, та виправдав його.

Як повідомляв Depo.Харків, з початку року на "Харківському бронетанковому заводі" провели поглиблену модернізацію 11 танків Т-64.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"