Кернесу пообіцяли боротися з його "окозамилюванням"

У Харкові депутати міськради взяли на контроль роботу комісії з питань фінансування шкіл та дошкільних закладів
Depo.
9 серпня 2016 14:49
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків, про це в ефірі програми "Віддзеркалення" на каналі "АТН" заявив народний депутат з фракції "Самопоміч" Роман Семенуха.

Він наголосив, що "Самопоміч" контролюватиме діяльність робочої групи для того, щоб вона не перетворилась на "окозамилювання".

"Я буду стриманим в прогнозах роботи спецкомісії щодо проблемних питань фінансування освіти. Ви знаєте, у нашої фракції непрості стосунки із міською радою, від якої все залежить. І я дуже не хотів би, щоб ця комісія перетворилась в імітацію роботи комісії, і, відповідно, в девальвацію проблеми", - сказав він.

Семенуха наполягає на тому, що проблема з батьківським "спонсорством" неможливо вирішити простою забороною внесків. На думку нардепа, гроші, які виділяються батьками на шкільні потреби, дійсно потрібні школам задля забезпечення нормального навчального процесу. Але, по-перше, їх можна зменшити за рахунок збільшення фінансування шкіл та садків з держ- та міськбюджетів, по-друге, треба створити прозору та підконтрольну систему фінансування шкіл, яка виключить подвійну оплату батьками та бюджетом тих самих потреб: ремонтів, закупівлі техніки, тощо.

На думку Семенухи, забезпечення шкіл є одним з найважливіших питань, хоча харківська мерія має іншу точку зору: "Приблизно півмільярда гривень на рік батьки дотують школи та дитсадки. За різними оцінками реконструкція зоопарку, який беззастережно є визитівкою нашого міста, і його, безсумнівно, потрібно підтримувати в належному стані - перевищує 400 млн грн. Як ви розумієте, приблизно зіставні суми. Я б хотів, щоб харків'яни мали більше доступу до прийняття рішень, щоб люди вирішували, чи витратити ці гроші на потреби шкіл та садків, чи на реконструкцію зоопарку… Бо я переконаний, що, якщо б харків'ян дійсно спитали, то міськрада, голосами партії "Відродження", навряд чи б проголосувала саме за такі суми. Але влада представлена однією партією, фактично, однією людиною, тому рішення приймаються отак брутально, майже одноосібно".

Депутати міськради від фракції "Самопоміч" вимагають зобов’язати школи та дитсадки формувати повноцінні та прозорі кошториси майбутніх витрат закладів та подавати відповідні фінансові запити до мерії. Це дозволить закласти в бюджет на освіту саме ті необхідні суми замість того, щоб стягувати те, чого не вистачає, з батьків.

Семенуха обіцяє, що "Самопоміч" не залишить цього питання і контролюватиме діяльність робочої групи, доки питання фінансування шкільної освіти не матиме якогось задовільного результату. "Ми це питання не можемо забути, бо кожне третє питання на депутатському прийомі – коли ви щось зробите з цими поборами? Ви ж підняли тему, довбіть її до кінця, воно має вирішитись", - сказав він..

Як повідомляв Depo.Харків, петицію щодо заборони зборів готівкових коштів у школах та дитсадках підтримали більше, ніж 5000 харків’ян. На липневому засіданні міськради було винесено рішення сформувати спеціальну робочу групу з проблем фінансування шкіл та дошкільних закладів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків