Кернес заявив, що має право знести частину харківського ринку "Барабашово"

У Харкові через торговий центр "Барабашово" будуть будувати нову дорогу

Кернес заявив, що має право знести части…

Як передає Depo.Харків, про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав Харківський міський голова Геннадій Кернес, передає Depo.Харків.

 

За словами Кернеса, нова дорога буде 2,5 км довжиною та з’єднуватиме Салтівку та центр Харкова, однак проходитиме через ринок "Барабашово".

 

"Під знесення потрапляють об'єкти на ринку, незаконно побудовані в "червоних лініях". Сьогодні ми зустрілися з підприємцями, яких це торкається, на відвертій розмові. Земля зарезервована під дорогу в усіх генпланах, починаючи з повоєнного. Але концерн АВЕК багато років господарював у тих місцях, давав будуватися без документів. Жоден магазин, навіть узаконений через суд, не має права там стояти. Більше того, є рішення Верховного Суду, яке набрало чинності, що половина ринку поза законом і місто може його зносити", - наголосив мер.

 

Водночас Кернес зауважив, що місто не планує зносити частину ринку, натомість підприємцям віддадуть іншу ділянку землі.

 

"Шантажувати, як господарі ринку, множити, вибачте, кидалово, не наш метод. Людям потрібно сім'ї годувати. Місто, громада – господарі землі, і замість півтора гектара, потрібних під дорогу, буде відданий інший, цільний майданчик, поблизу авторинку. Торгові місця, офіційний договір з міськрадою. Перші рішення готуємо на найближчу сесію. Дорозі бути. У Радянському Союзі розраховували проїзд з норми 2 машини на 100 чоловік, тому пробки, немає парковок у дворах. І метро на Одеську буде, і тролейбусна лінія на Північну Салтівку. Харків зростає, і нам випало робити, що потрібно, щоб місто було для людей", - підсумував Кернес.

 

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові мерія перейменувала комунальне підприємство "Харків-Паливо" на КП "Міський торговий ринок". Приводом для цього, за словами мера Геннадія Кернеса, стало бажання перепідписати з підприємцями "Барабашово" угоди про оренду землі вже з комунальним підприємством.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook