Кернес про відключення комунальників через борги від світла: такі дії незаконні

Харківський міський голова Геннадій Кернес вважає дії компанії "Харківобленерго", яка відключила електрику для "Міськелектротранса", бездумними
Depo.
27 серпня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, про це сьогодні, 27 серпня, заявив мер Харкова Геннадій Кернес, коментуючи знеструмлення шести тягових підстанцій КП "Міськелектротранссервіс".

"Я не розумію дій керівництва "Харківобленерго", яке позбавляє харків'ян їхнього законного права пересуватися по місту на трамваях і тролейбусах. Претензії, які висуває керівництво компанії, якщо об'єктивно підійти до розгляду стосунків між нашим міськелектротранспортом і енергетиками, не можуть впливати на можливість городян вільно переміщатися містом, щоб працювати, відпочивати, займатися особистими справами тощо", - зауважив Кернес.

"Ми вважаємо, що дії керівників "Харківобленерго" незаконні, і підтримуємо ініціативу голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна щодо того, аби в ситуації, що склалася, розібралися компетентні органи і повернули харків'янам можливість користуватися послугами міськелектротранспорту в повному обсязі. З нашого боку, ми робитимемо все, щоб припинити бездумні дії виконуючого обов'язки голови правління АК "Харківобленерго" Яворського", - підкреслив мер.

Як повідомляв Depo.Харків, сьогодні, 27 серпня, "Харківобленерго" знеструмила шість тягових підстанцій, які забезпечують електроенергією наземний міський електротранспорт. Внаслідок цього зупинилося 47 тролейбусів і половина трамваїв міста.

За словами прес-секретаря акціонерної компанії "Харківобленерго" Володимира Скічка, кожна підстанція має трикратний резерв: дві гілки обленерго та одна гілка від сусідньої підстанції комунального підприємства. Тому комунальники мають можливість перепідключення вимкнених підстанцій.

У Харківській міськраді спростували таку можливість.

Голова Харківської ОДА Ігор Райнін дав доручення прокурору Харківської області розібратися в конфлікті між комунальниками та енергетичною компанією.

За відомостями "Харківобленерго", борг КП "Харківводоканал" становить 640 млн грн, КП "Міськелектротранс" – 47 млн грн, КП "Харківські теплові мережі" – 101 млн грн.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків