Кернес побоявся їхати на суд у Полтаві

Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні знов не приїхав до Полтавського апеляційного суду

Як передає Depo.Харків із посиланням на UA:Харків, причина – незабезпечення заходів безпеки. Полтавський апеляційний суд задовольнив клопотання захисту Кернеса і зобов'язав поліцію забезпечити охорону обвинуваченим і захисникам.

Клопотання на сьогоднішньому засіданні заявив захисник обвинувачених Олександр Гунченко. Він просив про сприяння у забезпеченні заходів безпеки, передбачених ухвалою Київського райсуду Полтави від 18 травня 2015 року.

"Ця ухвала суду чинна. Її ніхто не відміняв і не оскаржував. Тим не менше, за невідомими для нас причинами, охорона знята. Нас ні дорогою до Полтави, ні тут у суді, ні з Полтави назад у Харків ніхто не супроводжує, окрім так званих активістів, які являють для нас певну загрозу. Адже ми не спеціалісти в області охорони і захищатися самостійно ми не вміємо. Київський райсуд м. Полтави не дарма виніс зазначену ухвалу, були тому причини, вони вказані в ухвалі", – заявив Гунченко.

Прокурор Олександр Ганілов не виступав проти заходів безпеки, але, на його думку, підстав для цього захист не навів.

"Я не проти застосування заходів безпеки у разі надання стороною захисту та іншими особами, які вказують на необхідність застосування до них заходів, відповідних доказів, обставин, фактів, подій, які б вказували на необхідність вжиття таких заходів", – сказав Ганілов.

Представниця потерпілих Тетяна Зелькіна заявила, що ухвала Київскього райсуду не зобов'язує здійснювати охорону обвинувачених під час слідування до суду, йдеться тільки про безпеку у приміщенні суду. На її думку, заходи безпеки, якщо суд розцінить це доцільним, слід здійснювати тільки у судовій залі.

Суд задовольнив клопотання захисту.

"…Задовольнити, застосувати заходи безпеки до обвинувачених Кернеса, Сміцького, Блинника та їх захисників […] на час перегляду в апеляційному порядку кримінального провадження [...] та забезпечити їх охорону під час перебування в судове засідання, приміщенні Полтавського апеляційного суду, а також під час слідування для участі у судове засідання з міста Харків до міста Полтави та у зворотному напрямку", – сказав суддя.

Прокурор клопотав про застосування приводу до Кернеса, але суд його відхилив. Засідання відкладено до 15 лютого. Засідання суду транслював канал "Судова влада" в YouTube.

Як повідомляв Depo.Харків, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання.

Рішення про закриття справи оскаржила Генпрокуратура та потерпілі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook