Інсинуації: У ГПУ відповіли судді Кернеса на закиди щодо неявки прокурорів

Рішення судді Київського райсуду Полтави про закриття кримінального провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса є незаконним

Про це сьогодні, 10 серпня, під час брифінгу заявила заступник генерального прокурора України Анжела Стрижевська, передає Depo.Харків.

Вона заявила, що "усі інсинуації" з приводу неявки прокурорів на судові засідання у справі проти Кернеса та заяви судді про те, що жоден з 19 прокурорів Генеральної прокуратури не прибув до суду на його прохання, розраховані на необізнаність.

"Філософія нового Кримінально-процесуального кодексу передбачає незмінність прокурорів під час досудового розслідування, розгляду справи, аж до того, як законне судове рішення набере чинності. Зрозуміло, що з 2015 року справа слухається у суді, група прокурорів була визначена задовго раніше", - сказала Стрижевська, додавши, що були визначені двоє прокурорів.

За її словами, новому прокурору довелося б, як мінімум, заявити клопотання про бажання брати участь у процесі та витрати час на хоча б прослуховування аудіозапису попередніх судових засідань. Такі дії не можуть розцінюватися як "дотримання розумних термінів" розгляду справи, до чого також апелював і суддя Антонов.

"Рішення (про закриття провадження проти Кернеса – Ред.) - незаконне. Незаконність будемо доводити відповідними апеляційними скаргами", - сказала вона, зазначивши, що скарга буде подана у відведений законом термін.

Як повідомляв Depo.Харків, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання.

Суддя також заявив, що суд просив Генпрокуратуру забезпечити присутність будь-якого з 19 прокурорів ГПУ, однак "жодної відповіді, листа чи повідомлення на адресу суду з цього приводу не надходило". Такі дії, за словами Антонова, суд може розцінювати як відмову від обвинувачення.

Суддя наголосив, що представники обвинувачення не з'являлися на сім останніх засідань поспіль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook