ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харкову не вистачає двох видів інсуліну

У місті не вистачає двох видів інсуліну імпортного виробництва
Depo.
15 травня 2015 14:16
ФОТО: depo.ua
Харкову не вистачає двох видів інсуліну
Харкову не вистачає двох видів інсуліну

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на директора департаменту охорони здоров'я Юрія Сороколата.

Він зазначив, що в Харкові інсулін потребують 7,8 тис. чоловік: 4,8 тис. використовують інсулін вітчизняного виробництва, 3 тис. - імпортного. У І кварталі 2015 року їх забезпечували препаратами за рахунок залишків інсулінів, закуплених у 2014 році.

"У квітні виникла проблема, пов'язана з тим, що в Міністерстві охорони здоров'я не пройшли реєстрацію два види інсуліну імпортного виробництва, тому, відповідно до регламенту закупівель, ми їх поки не можемо придбати. Тендер на закупівлю цих інсулінів проведений, гроші є. Як тільки ці препарати пройдуть реєстрацію в МОЗ і з'являться на сайті міністерства, ми їх відразу закупимо. Сподіваємося, що в найближчі один-два тижні ця проблема вирішиться", - зазначив Сороколат.

За його словами, найближчим часом компанія-виробник двох відсутніх видів інсуліну передасть до Харкова ці препарати на 340 тис. грн. у вигляді гуманітарної допомоги.

Їх вистачить якраз на два-три тижні. Поки ж лікарі видають пацієнтам імпортні аналоги. При цьому вагітні та діти забезпечуються імпортним інсуліном у повному обсязі.

"Зараз всі отримують інсулін. Але якщо раніше ми видавали препарати на місяць-два, то тепер, щоб забезпечити всіх, видаємо інсулін в менших кількостях, тому спостерігається більший потік людей, звідси і черги в ендокринологічному центрі", - пояснив директор департаменту.

Він нагадав, що в Харкові хворі на діабет отримують 18 видів вітчизняного інсуліну, 17 - імпортного. В рамках субвенції з держбюджету в 2015 році на їх закупівлю було виділено понад 21 млн. грн., але це забезпечує тільки 56% потреби. Департамент охорони здоров'я підготував звернення на рівень органів державної влади про виділення додаткової субвенції на придбання інсулінів.