Харківського митника оштрафували через подаровану матір'ю квартиру

Харківський суд визнав інспектора митного поста винуватим у порушенні антикорупційного законодавства України

Про це йдеться в постанові Київського районного суду Харкова від 6 вересня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув адміністративний корупційний протокол за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), складений на 48-річного головного державного інспектора митного поста "Харків-пасажирський" Харківській митниці ДФС України.

Згідно матеріалів справи, 6 березня 2018 року чиновнику подарували квартиру площею 51,7 кв.м вартістю 362 тис. грн. Відповідно до вимог закону, митник мав повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані до 16 березня, однак подав зміни до декларації пізніше.

У судове засідання посадовець з'явився, з порушенням не погодився, пояснивши суду, що в березні 2018 року у його матері, яка мешкає в місті Полтава, відбулось загострення хвороби, у зв'язку із чим він був вимушений постійно їздити з Харкова до Полтави та знаходився у пригніченому стані. У цих умовах він подавав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, однак 21 березня виявив, що зміни не зафіксувалися, тому терміново виправив помилку та повідомив про це на гарячу лінію НАЗК.

Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки він не мав умислу на вчинення діяння, пов'язаного з корупцією.

Вивчивши матеріали справи та заслухавши думки сторін процесу суддя постановив визнати митника винним у скоєнні адміністративного правопорушення та накласти штаф у 1,7 тис. грн.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області гуманітарну допомогу від канадських колег отримали військовий шпиталь і чотири районні лікарні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook