ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО)

Харківський бронетанковий завод передав армії вісім відремонтованих і модернізованих швидкісних танків Т-80
Depo.
14 липня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО)
Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО)

Бойові машини прийняли екіпажі 95-ої аеромобільної бригади, які після навчання на Т-80 відправляться в зону проведення антитерористичної операції.

За словами директора Харківського бронетанкового заводу ("ХБТЗ") Віктора Козонака, вся техніка надходить на завод у неробочому стані зі складів Міноборони та з зони ведення бойових дій. На підприємстві проводиться заміна майже всіх систем бойової машини. Ремонт одного танку Т-80 триває близько 2,5 місяців. На відновлені Т-80 встановлюється динамічний захист, який захищає від кумулятивних зарядів, та новий газотурбінний двигун зі складів Міноборони.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

"ХБТЗ" працює у дві зміни, аби якнайшвидже виконати замовлення Міноборони

"Техніка, яка надходить до нашого заводу, вся в неробочому стані. Вона простояла на базах зберігання більше 30 років, тому практично всі системи, які там є, підлягають або заміні або ремонту", - сказав Козонак.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 4

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 5

"Основна модернізація танка Т-80 полягає в тому, що на нього встановлюється динамічний захист. Цей захист дозволяє протистояти кумулятивним зарядам ворога, який стріляє у наші танки, тобто це збільшення живучості танків, покращення захисту екіпажу", - наголосив директор "ХБТЗ" додавши, що на танки також встановлюється система запуску керованих снарядів.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 6

Модернізовані танки Т-80, які вже до кінця місяця поїдуть в АТО

За його словами, минулого місяця ХБТЗ передав до армії 6 модернізованих танків Т-64, на сьогодні до передачі вже готові 2 танки Т-64. У кінці місяця в армію будуть передані 4-5 танків Т-64 та ще 4 танки Т-80.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 7

Модернізовані на "ХБТЗ" та підготовлені до передачі танки Т-64

У свою чергу перший заступник генерального директора концерну "Укроборонпром" Сергій Пінькас зауважив, що вперше танкові екіпажі проводять прийомку техніки просто на заводі. "Танки вперше приймаються тими екіпажами, які будуть їх експлуатувати. По-друге, безпосередньо на підприємстві в момент прийняття створюються навчальні програми щодо прицільних комплексів, щодо керування тощо", - сказав він.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 8

Танкісти аеромобільної бригади навчаються просто на заводі

Пінькас зазначив, що процедура передачі Т-80 триває близько тижня. "Сьогодні ми за графіком мали поставити 4 одиниця, поставляємо - 8 одиниць", - підкреслив він.

За його словами, протягом останнього року до війська підприємства "Укроборонпрому" поставили близько 1 тисячі одиниць техніки.

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 9

Мобілізований у березні під час п'ятої хвилі часткової мобілізації водій-механік танку Олексій Кондратюк із Вінниці хвалить модернізовані Т-80: "Дуже добра техніка, хороша броня, хороший мотор, все добре. Швидкісна машина, більш потужна. Говорять, що можна розігнати до 80 км/год".

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 10

Як на Харківському заводі танки для АТО роблять більш швидкими та живучими (ФОТО, ВІДЕО) - фото 11

Т-80 з газотурбінним вертольотним двигуном за лічені секунди набирає швидкість

Мобілізований з Київщини інженер-механік, а нині заступник командира 1-ї танкової роти з озброєння 95-ї аеромобільної бригади Віктор Замчалов закінчив свого часу військовий виш та отримав офіцерське звання. Він обурюється, що за незалежності України змушений був звільнитися з армії, оскільки її цілеспрямовано руйнували: "Була не армія, а пародія. Мені було соромно в цьому бардаку бути".

Замчалов наголошує, що добровільно приходив до військкомату від початку військового конфлікту на Донбасі, однак його, фахового офіцера, відмовлялися призивати аж до п'ятої хвилі часткової мобілізації.

"Я ще рік тому приходив у військкомат, коли перші хвилі мобілізації були. Говорю, що ви сопляків, які не знають, як автомат тримати, визиваєте, а мене не берете. Вони мою особову справу подивилися, яке в мене звання, що я знаю, та говорять: "Тобі ще ранувато". Я разів п'ять чи шість ходив, а потім плюнув, сказав, якщо потрібно буде, мої дані у вас є, знайдете, як знадоблюся", - говорить десантник.

За відомостями військових, на Донбасі бачили російські танки Т-90, які наздогнати або підбити наявними у українських воїнів танками Т-64 практично неможливо. Модернізовані десантні танки прориву Т-80 з газотурбінними вертолітними двигунами набагато швидші та потужніші. З їхньою допомогою, сподіваються танкісти, вдасться протистояти новітній російській техніці на рівних.

Офіційно

У Харкові вже тиждень триває передача до армії модернізованих танків Т-80. Ремонт та модернізацію техніки на замовлення Міністерства оборони фахівці ДП "Харківський бронетанковий завод". Нині на завод безпосередньо прибули ті екіпажі, які надалі експлуатуватимуть танки Т-80. Такий підхід є початком нової практики, що передбачає стажування майбутніх екіпажів. Бійці повинні отримати практичні та теоретичні знання з управління бойових машин, і лиш після цього використовувати їх у бойових умовах.

Спеціалісти "ХБТЗ" модернізували корпуси та башти, а також оснастили танки динамічним захистом типу "Контакт", що забезпечить порятунок від широкого спектру сучасних протитанкових засобів.

"ХБТЗ" також здійснює модернізацію танків Т-64 до виду Т-64Б(Б1)В на замовлення Міністерства оборони України та Національної гвардії.

Новини про життя Харкова читайте на kh.depo.ua