Харківський тракторний завод розпочинає досудову санацію

Зібрання кредиторів "Харківського тракторного заводу" вирішило розпочати процедуру досудової санації підприємства

Як передає кореспондент Depo.Харків, відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 9 червня, під час зборів кредиторів АО "Харківський тракторний завод".

За словами голови Ради Всеукраїнської саморегульованої організації арбітражних керуючих "Асоціація антикризового менеджменту" Вячеслава Лецкана, "ХТЗ" має три види заборгованості: забезпечені заставним майном кредити (46,4 млн грн), кредити, строк погашення яких ще не настав (616,6 млн грн), кредити, строк погашення яких уже настав (1,1 млрд грн).

Він наголосив, що голосування проводили кредитори, строк виплат перед якими вже збіг.

Таким чином, "за" запровадження процедури досудової санації проголосувало 53,73% кредиторів, "проти" – 36,51%, не голосували - 9,76%.

"Це означає, що на всі кредиторські вимоги буде введений мораторій, кредитори не зможуть протягом цього часу стягувати свою заборгованість, підприємство отримає можливість вести оперативно-господарську діяльність і за її результатами зможе розрахуватися", - сказав Лецкан.

У свою чергу директор Департаменту інноваційного розвитку промисловості Харківської ОДА Іван Вусенко підтримав рішення кредиторів і висловив переконання, що запроваджена процедура досудової санації допоможе відновити роботу "ХТЗ".

Довідка Depo.Харків. Призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства, за вказівкою російських власників "ХТЗ" провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу.

Директор готувався також звільнити з підприємства майже третину усіх працівників. Процент спеціалістів, які задіяні у реальному виробництві складав майже 50%. Менеджментом був виданий відповідний наказ та затверджено новий штатний розклад.
Реалізація цих планів призвела б до повного припинення діяльності "Харківського тракторного заводу", на якому планувалося розміщення замовлення Міністерства оборони України.

Після втручання СБ України було накладено арешт на майно і рахунки заводу, завдяки чому вдалося запобігти втраті виробничого обладнання та унікальної конструкторської документації та попередити звільнення майже тисячі кваліфікованих працівників підприємства.

Генеральному директору підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ст. 113 Кримінального кодексу України та оголошено його у розшук.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme