Харківський будинок дитини впроваджує нову реабілітаційну систему для дітей з ДЦП

У Харківському обласному спеціалізованому будинку дитини №1 з'явилася друга реабілітаційна система "Павук", необхідна для лікування дітей з ДЦП
Depo.
15 червня 2016 16:22
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у лікарні, система дозволяє дитині компенсувати недостатню м'язову активність, розвинути координацію рухів, і буквально, розширити можливості особливої дитини.

Зараз в Будинку дитини постійно знаходяться 60 дітей, більша половини з них - діти з ДЦП. Ще близько 400 дітей з Харківської області і зони проведення АТО щорічно приїжджають для проходження місячного курсу реабілітації. Друга система "Павук", яку медикам передав один із благодійних фондів, значно підвищує можливості колективу надавати сучасну та ефективну реабілітаційну допомогу, надаючи більшій кількості дітей шанс на поліпшення якості їхнього життя.

"Раніше вертикалізацією дітей займалися медичні сестри. Вони просто утримували малюка і фіксували його у вертикальному положенні, використовуючи тільки свої фізичні можливості, - розповідає головний лікар Будинку дитини Роман Марабян. - Це складно і фізично важко навіть для самих медсестер, не кажучи вже про дітей. Вертикальне положення дуже важливе для реабілітації дітей з ДЦП. У дитини починають функціонувати області головного мозку, які відповідають за прямоходіння і координацію, відправляючи до м'язів необхідні сигнали".

За словами головного лікаря, система "Павук" також допомагає розвинути здатність дитини сидіти, так вона може самостійно приймати їжу, навчатися, працювати на комп'ютері.

Харківський будинок дитини впроваджує нову реабілітаційну систему для дітей з ДЦП - фото 1

Довідка Depo.Харків. Дитячий церебральний параліч є складним захворюванням нервової системи. Страждає іннервація м'язової системи, через що значна частина мускулатури знаходиться в постійній напрузі або, навпаки, постійно розслаблена. І те, і інше не дозволяє дитині контролювати власні рухи, часто позбавляючи можливості ходити, вчитися, повноцінно спілкуватися. Одним з найважливіших завдань в лікуванні ДЦП є подолання цих обмежень, розвиток м'язового апарату і поліпшення координації.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків