ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківським призовникам роздають повістки в метро і на блокпостах

Повістки з вимогою з'явитися у військкомат тепер вручають не лише за місцем проживання або роботи, але і на станціях харківського метро
Depo.
15 травня 2015 10:51
ФОТО: depo.ua
Харківським призовникам роздають повістки в метро і на блокпостах
Харківським призовникам роздають повістки в метро і на блокпостах

При цьому в органах військового управління запевняють, що діють відповідно до закону і можуть видавати повідомлення в будь-якому громадському місці, пише "Сегодня", передає кореспондент Харків.depo.ua.

Тим часом харків'яни і правозахисники в законності такої процедури сумніваються.

Днями виклик в Жовтневий військкомат прямо на станції метро "Холодна гора" отримав 27-річний Костянтин Журавльов. Як розповів хлопець, вранці до нього підійшли працівник міліції і представник військкомату, представилися і попросили пред'явити документи. Перевіривши їх, тут же вписали до повістки прізвище, ім'я, по батькові та адресу харків'янина і вручили документ.

Костянтин запевняє, що при цьому його дані співробітники ні в яких списках не перевіряли, а раніше йому не приходили повідомлення про необхідність з'явитися до військкомату.

У соцмережах харків'яни пишуть, що аналогічні випадки сталися на станціях "Проспект Гагаріна" і "Тракторний завод", і жартують: мовляв, зайшов на "Радянської армії", вийшов у Нацгвардії.

Заступник воєнкома Харківській області Юрій Калгушкін запевняє, що вони дійсно можуть вручати повістки військовозобов'язаним та призовникам в будь-якому місці: за місцем проживання, роботи, навчання і в громадських місцях.

"Конкретні місця не обумовлені ніде, а процедура ця називається сповіщенням. Зупинити в метро або на вулиці співробітник міліції може будь-якого чоловіка у віці від 18 до 60 років. У представників ж військкоматів при собі є списки військовозобов'язаних", - запевнив Калгушкін.

Юристу Харківської правозахисної групи Роману Лихачову відомі випадки, коли повістки вручали на блокпостах ДАІ. Процедуру видачі повідомлення в метро і на вулиці із заповненням її прямо на місці правозахисник називає неправомірною. "Повістки повинні вручати за місцем проживання, роботи або навчання людини. Навіть якщо придумали якийсь наказ у військкоматі про вручення повісток в транспорті, він абсолютно незаконний", - сказав Лихачов.

При цьому викликати чоловіка повинні у військкомат тільки того району, де він живе або працює. А ось співробітника міліції можуть залучати, коли військовозобов'язаний не отримав повістку за місцем проживання або роботи.

Зазначимо, що під час п'ятої черги часткової мобілізації в Харкові повинні закликати 825 військовозобов'язаних, а в області - більше 2500. Як розповів заступник воєнкома області Андрій Семенович, в регіоні вже закликали близько 700 чоловіків, і 30-40% від цієї кількості склали добровольці. На строкову ж службу в нашому регіоні закликали близько 600 хлопців до 27 років - половину від наміченого плану. У військкомати військовозобов'язаних будуть викликати до 1 червня.