ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківські волонтери плетуть "кікімору" для бійців АТО

У Харкові волонтери почали випуск маскувальних костюмів "Кікімора" для українських військових
Depo.
10 квітня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба благодійного фонду, який займається проектом, передає кореспондент Харків.depo.ua.

"Створення "Кікімор" - це новий етап нашої діяльності. Якщо плетіння маскувальних сіток ми освоїли вже на дуже хорошому рівні, то з "кікіморами" нам потрібно ще багато чому навчитися. До того ж створення маскувального костюма - куди більш трудомістка й складна робота, ніж плетіння сітки. Але ми впораємося. Головне тут - наявність помічників", - розповіла координатор проекту Марія Литвиненко-Назаренко.

Запити на "кікімор" стали надходити практично відразу після створення проекту.

Волонтери вивчили методику виготовлення костюма, необхідні матеріали і прийоми, і створили свою першу маскувальну накидку - її отримали розвідники батальйону "Донбас".

"Головна особливість "кікмори" - вона робиться на тій же основі, що і маскувальна сітка, але не з клаптів тканини, а з мішковини. Матеріал цей складний і у виготовленні, і в обробці. По-перше, нам потрібно розпустити мішки на нитки, що саме по собі - довгий і монотонний процес. По-друге, при роботі з мішковиною в повітря піднімається багато пилу, що може викликати алергічну реакцію. Нарешті, костюм повинен бути відтінку, відповідної пори року. Виготовлення одного костюма силами 4-5 чоловік займає 5-6 днів", - розповіла Литвиненко-Назаренко.

Сьогодні у військах великий дефіцит маскувальних костюмів. Їх ринкова вартість перевищує 2000 гривень, а волонтери готові надавати їх військовим безкоштовно.